Photoshop yakında ücretsiz bir web sürümü alacak

Photoshop yakında ücretsiz bir web sürümü alacak

Adobe, Photoshop'un ücretsiz bir web sürümünü yayınlamayı planlıyor. Fikri test etmek için şirket, Kanada'daki kullanıcılar tarafından kullanılabilecek bir ücretsiz sürüm yayınladı.

Adobe'de dijital görüntüleme başkan yardımcısı Maria Yap, "[Photoshop]'u daha fazla insanın ürünü test etmesi ve deneyimlemesi için daha erişilebilir ve kolay hale getirmek istiyoruz" dedi.

Plan, bu sürümü daha az sayıda araçla ücretsiz olarak bırakırken, aboneler için ücretli sürüm, düzenleme programının tüm özelliklerine erişebilecek.

Web modunda Photoshop geçen yıl Ekim ayında piyasaya sürüldü ve tüm yazılımın basitleştirilmesi olarak çalışıyor. Daha temel düzenlemeye yönelik olmasına rağmen, zaman içinde kenarları, eğrileri, soldurma ve yakma araçları gibi özelliklerle geliştirilmiştir.

Kanada'daki testlerde, programı kullanmak için bir lisansa ihtiyaç duymadan herhangi bir girişten tarayıcıdaki programa erişmek mümkündür. Haberlere rağmen Adobe, herkes için ücretsiz sürümü ne zaman yayınlayacağını açıklamadı.