PayPal, kullanıcıların satın alma maliyetini 24 aya kadar bölmelerine izin verecek

PayPal, kullanıcıların satın alma maliyetini 24 aya kadar bölmelerine izin verecek

Aylık Öde, şirketin önceki şimdi satın al, sonra öde planlarını temel alıyor.

PayPal, şimdi satın al, daha sonra öde seçeneklerini daha uzun vadeli bir ödeme planıyla genişletiyor. Şirket, kullanıcıların bir satın alma maliyetini birkaç faizsiz ödeme üzerinden karşılamasını sağladı ve ayrıca kredi kartları da sunuyor. WebBank tarafından verilen Aylık Ödeme, ABD'deki insanlar için başka bir seçenektir.

199$ ile 10.000$ arasındaki alışverişlerde geçerlidir. Maliyet, altı ila 24 aylık aylık ödemelere bölünecektir. Ödeme sırasında Aylık Öde seçeneğini belirlerseniz, bir başvuruyu tamamlamanız gerekir. Bu onaylanırsa, farklı zaman dilimlerine sahip üç ödeme seçeneğinden birini seçebileceksiniz. APR, risk bazında hesaplanır ve yüzde sıfır ile yüzde 29,99 arasında olacaktır. İlk ödeme, satın alma tarihinden bir ay sonra yapılır.

Banka kartınızdan veya banka hesabınızdan otomatik ödemeler ayarlayabilirsiniz. Alternatif olarak, kullanıcılar PayPal'ın uygulaması ve web sitesi aracılığıyla ödemeleri yönetebilir. Şirketin diğer şimdi al, sonra öde seçeneklerinde olduğu gibi, gecikme ücreti yoktur. PayPal, Samsonite, Fossil ve Advance Auto dahil olmak üzere milyonlarca perakendecinin Aylık Ödemeyi destekleyeceğini ve satın almaların PayPal Satın Alma Koruması için uygun olacağını söylüyor.

En son seçeneğiyle PayPal, bu yıl iOS 16'nın bir parçası olarak piyasaya sürülecek olan Apple Pay Later'ın önüne geçiyor. Bu, PayPal'ın 4'te Öde seçeneğiyle daha uyumludur, çünkü kullanıcılar altı hafta boyunca faiz veya gecikme ücreti olmadan dört eşit ödeme yapacaktır. Ancak, alımların 1000 $ ile sınırlandırıldığı söyleniyor.

PayPal, Apple ve Square gibi şirketler tarafından yapılan bu tür hamleler, büyük teknoloji şirketlerinin, esas olarak bankaların etki alanı olan bir finans sektörü olan borç vermede daha derinlere yöneldiği daha geniş bir eğilimin göstergesidir. Ancak, özellikle tüketiciler ödemelerde geride kalıyorsa, şimdi kullanma, daha sonra ödeme hizmetlerini kullanmanın riskleri vardır.