Opera, Web3 hizmetleri ve yerleşik cüzdan ile Crypto Browser'ı iOS'a getiriyor

Opera, Web3 hizmetleri ve yerleşik cüzdan ile Crypto Browser'ı iOS'a getiriyor

Yazılım şirketi Opera bugün, Crypto Browser Project'i iOS'a getirdiğini duyurdu. Mac, Windows ve Android için zaten mevcut olan tarayıcı, Web3 hizmetlerine “kullanıcı dostu” erişim sağlıyor ve hatta yerleşik bir kripto cüzdanına sahip.

Opera tarafından vurgulandığı gibi, web'in blok zinciri teknolojisine dayalı yeni bir yinelemesinden oluşan Web3 standardı son yıllarda önemli ölçüde büyümektedir. Bu, şirketin, özellikle giderek daha fazla düzenli kullanıcının kripto para birimleri ve diğer merkezi olmayan platformlarla ilgilenmesiyle, bu yeni çevrimiçi dünya için özel bir web tarayıcısına yatırım yapmasına neden oldu.

Web3'e olan ilgi artmaya devam ediyor. Opera Crypto Browser Project, ana akım kullanıcıları genellikle şaşırtan Web3 kullanıcı deneyimini basitleştirmek için oluşturuldu. Opera, Web3'ün tam potansiyeline ve kitlesel olarak benimsenmesine ulaşmak için kullanımının kolay olması gerektiğine inanıyor.

Jorgen Arnesen, Opera'da Mobil Başkan Yardımcısı

Crypto Browser'ın iOS sürümü, masaüstü ve Android kullanıcılarının zaten aşina olduğu özellikleri getiriyor. Bu, yol haritasında daha fazla blok zinciri entegrasyonu ile Ethereum, Polygon ve Celo ekosistemlerini destekleyen bir kripto cüzdanı içerir. Tarayıcı ayrıca kullanıcıların blok zinciri jetonlarını satın almalarına, satmalarına ve aktarmalarına ve ayrıca Web3 tabanlı NFT'lere doğrudan erişime izin verir.

Opera'nın Crypto Browser'ı ayrıca kripto para madenciliği korumasıyla birlikte gelir, bu nedenle web'de gezinirken iPhone veya iPad'inizin performansını tehlikeye atabilecek "cryptojacking" komut dosyalarını engeller.

Kullanıcılar artık Opera'nın Crypto Browser'ını App Store'dan ücretsiz olarak indirebilir. iOS 13 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran bir cihaz gerektirir.