Opera, Web3 Entegrasyonunu Artırmak İçin Polygon'u Tanıtmayı Planlıyor

Opera, Web3 Entegrasyonunu Artırmak İçin Polygon'u Tanıtmayı Planlıyor

Opera, Web3 deneyimini artırmak için Polygon entegre edeceğini duyurdu.

Opera, kullanıcılara Polygon ağında yaşayan binlerce merkezi olmayan uygulamaya (dApps) tarayıcı içi erişim sağlayacak bir Ethereum ölçeklendirme platformu olan Polygon'u entegre edeceğini duyurdu. Firma, son yıllarda kullanıcıların Web3 ile etkileşimini kolaylaştırıyor ve bu, bu yöndeki en son hamle. Polygon entegrasyonunun 2022'nin başlarında kullanıma sunulacağını söyledi.

Haber hakkında yorum yapan Opera EVP Mobile'dan Jørgen Arnesen şunları söyledi:

“Polygon ile işbirliğimiz, kripto meraklılarının şu anda karşılaştığı en büyük zorluğu ortadan kaldırmamıza izin verecek: yüksek gaz ücretleri ve yavaş işlem hızları. Polygon dApp'lere ve MATIC belirtecine sorunsuz ve doğrudan mobil tarayıcımızda erişim vermekten heyecan duyuyoruz."

Kripto alanı teknik jargonla doludur, ancak temellere indirgenmiştir, Polygon, Ethereum ağını kullanmanıza izin verir, ancak işlemler daha hızlı ve çok düşük gaz ücretleri ile yapılır. Opera'ya göre Polygon, diğer Katman 2 Ethereum ölçekleme çözümlerinden çok daha fazla oyun ve NFT dApp'lerine ev sahipliği yapıyor ve bu da onu Web3 alanına yeni giren insanlar için daha uygun hale getiriyor.

Opera'ya göre entegrasyon, halihazırda bazı Web3 özelliklerine ve yerleşik bir gözetimsiz kripto cüzdanına sahip olan Android tarayıcısıyla başlayacak. Opera'nın masaüstü sürümünde ayrıca bir kripto cüzdanı var, bu nedenle daha sonra Windows'a gelebilir, ancak Opera bunun hakkında hiçbir şey söylemedi.