Opera 88, Shopping Corner özelliğiyle piyasaya çıkıyor

Opera 88, Shopping Corner özelliğiyle piyasaya çıkıyor

Opera Software, bu hafta Opera 88 Stable'ı piyasaya sürdü. Web tarayıcısının yeni sürümü, yatay sekme kaydırma desteği ve Opera Software'in Shopping Corner olarak adlandırdığı yeni bir özellik sunuyor.

Shopping Corner o sırada dört ülkede (Almanya, Polonya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri) mevcuttur, ancak Opera Software'in bu özelliği gelecekteki sürümlerde ek şirketlere sunmayı planlamaktadır.

Şirket, Shopping Corner'ı alışverişle ilgili faaliyetler için merkezi bir merkez olarak tanımlıyor. Yerleşik özellik, Opera topluluğuna fiyat karşılaştırması, kuponlar, trendler, haberler ve "en iyi fırsatlar" getiriyor. Özellikle belirtilmese de, Opera Software'in Shopping Corner'dan finansal olarak da faydalandığı neredeyse kesin.

Shopping Corner'ın başlangıç ​​sayfasına, tarayıcının karşılama sayfasından ve kenar çubuğundan erişilebilir. Kenar çubuğunda görünmeden önce test sistemimizde kenar çubuğu simgesinin etkinleştirilmesi gerekiyordu.

Shopping Corner'ın başlangıç ​​sayfasının üst kısmında bir arama alanı görüntülenir. Bir ürünün adını yazın ve hemen sonuç alın. Windows 11 yazın ve işletim sistemini veya sistemi çalıştıran cihazları satın almak için teklifler alırsınız.

Ürün arama, mevcut seçeneklerden sadece biridir. Biraz aşağı kaydırın ve kuponlar ve promosyonlar bölümlerine ulaşın.

Kuponlar, örneğin yalnızca spor ve seyahat siteleri için kuponları gösterecek şekilde filtrelenebilir. Bunlar, sizin çalışmanız dışında istediğiniz gibi çalışır: her kupon, kullandığınızda tasarruf edeceğiniz tutarı, indirim kodunu, mağazaya bir bağlantıyı ve diğer özellikleri listeler.

Promosyonlar benzer şekilde çalışır, ancak ana ayırt edici faktör, Opera kullanıcılarının indirimli olarak satın alabileceği bu bölümde tek tek öğelerin listelenmesidir. Ayrıca bir haber ve trendler bölümü de var. ve popüler mağazaların bir listesi.

Ayarlar simgesine tıklandığında, belirli bölümleri gizleme seçenekleri görüntülenir. Popüler mağazaların veya haberlerin listesiyle ilgilenmiyorsanız, bunları tercihlerde gizleyebilirsiniz.

Alışveriş Köşesi, kuponlar veya promosyonlar mevcut olsa bile web sitelerinde mevcut fırsatları vurgulamaz.

Duyuruya göre Opera, farklı bölgesel ortaklarla işbirliği yapıyor. Fiyat karşılaştırma hizmeti Idealo, Almanya ve Birleşik Krallık'ta ortak, Polonya'da Ceneo ve Amerika Birleşik Devletleri'nde Amazon.

Opera Software'e göre Polonyalı kullanıcılar, geri ödeme hizmeti Dify'ın entegrasyonundan da yararlanabilir.

Microsoft, işlevselliği bir süre önce şirketin Edge web tarayıcısına ekledi. Microsoft Edge'de alışveriş, ziyaret edilen web sitesi için kupon kodlarının mevcut olup olmadığını vurgular.

Shopping Corner, Opera'daki alışveriş deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor ve muhtemelen şirket için gelir de sağlıyor. Kullanıcıların kullanmak için tarayıcıda Shopping Corner'ı başlatması gerektiğinden, bu özellik mevcut haliyle biraz yersiz görünüyor. Kuponların veya promosyonların mevcut olduğuna dair göstergeler, tarayıcıdaki özelliğin kullanımını kesinlikle artıracaktır, ancak bu belki de gelecekteki bir sürüm için planlanmıştır.