Nothing Phone (1), Duyuruldu!

Nothing Phone (1), Duyuruldu!

Topluluğunda çok fazla tantana ve şamatadan sonra, Carl Pei'nin Hiçbir Şey Telefonu (1) sonunda resmi oldu.

Nothing Phone (1) dün gece (11 Temmuz 2022) birçok önemli özelliğinin paylaşıldığı şekilde tanıtıldı. İşte ondan ne bekleyebileceğinize dair hızlı düşüş.

Yeni başlayanlar için, Nothing Phone (1), özel yapım bir Qualcomm Snapdragon 778G+ olan giriş seviyesinden orta seviye yonga setine sahiptir. Snapdragon 778+, Motorola Edge 30 gibi orta sınıf cihazlarda ortaya çıktı. İyi haber şu ki, yonga seti 5G özellikli, böylece bizimki gibi 5G ağları olan ülkelerde çalışabilir.

Bir başka iyi haber de, Nothing Phone'un (1) diğer donanım bileşenleri kadar eksik olmamasıdır. Telefon, Full HD+ çözünürlükte (2.400 x 1.080 piksel) derecelendirilmiş 6.55 inç OLED ekran sunuyor. Bu panel, HDR10+ desteği, 60-120Hz uyarlanabilir yenileme hızı ve 240Hz dokunmatik örnekleme hızı ile birlikte gelir ve bu özellikleri amiral gemisi sınıfı telefonların ötesinde kullanılabilir hale getirir.

Nothing Phone'un (1) önü ve arkası Corning'in Gorilla Glass 5 ile korunmaktadır. Bu günlerde telefonlar için en yeni, en sert cam tipi malzemelerden biri olmasa da, çizilmelere ve bel yüksekliğinden düşmelere karşı hala yüksek direnç sağlar.

Telefon ayrıca her ikisi de 50MP'de oturan çift arka kamera yapılandırmasına sahiptir. Birincil kamera, f/1.8 diyafram, çift görüntü sabitleme ve videografi için 10 bit renk ile bir Sony IMX766 sensörü (ASUS ROG Phone 6 ve Xiaomi 12'deki aynı kamera sensörü) kullanır. İkincil kamera, f/2.2 diyafram açıklığına ve 114° FOV'a sahip bir Samsung JN1 ultra geniş atıcıdır. Video kayıtları için 4K30FPS'ye kadar sunabilir.

Diğer önemli ayrıntılar, çift şarj desteği sunan pili (4500 mAh, PD 3.0 üzerinden 33W kablolu hızlı şarj ve 15W kablosuz hızlı şarj) – bu da kullanıcıların hem kablolu hem de kablosuz şarjı aynı anda kullanabileceği anlamına geliyor. cihazı kapatın. Ayrıca, telefonların kilidini açmak için yüz tanımanın üstünde bir ekran içi parmak izi sensörü sunar. Son olarak, LPDDR5 RAM, UFS 3.1 depolama, çift stereo hoparlör, çift SIM yuvası ve tek bir USB-C bağlantı noktası gibi diğer düzgün avantajların yanı sıra IP53 su ve toza dayanıklılık sunar.

Nothing Phone (1) özünde bir Android telefon olsa da, marka arayüzünü iki adla adlandırıyor: Nothing OS ve Glyph Interface. Hiçbir işletim sistemi, Android görünümünün görsel ve tasarım dilini bilgilendirmezken, Glif Arayüzü, telefonunuzun bildirimleri, şarj durumu ve diğer ışık tabanlı ipuçlarıyla çalışan telefonun 900 LED'ini ifade eder. Glyph Arayüzü ayrıca, bildiğimiz telefonlar için Flip To Glyph, ancak şimdi bunun yerine bildirimler için ışıklar içeren Sessiz Mod sunar.


Nothing Phone (1) üç bellek yapılandırmasında sunulur: 8GB RAM + 128GB depolama, 8GB RAM + 256GB depolama ve 12GB RAM + 256GB depolama. İç pazarı (İngiltere), cihazı sırasıyla 399 £, 449 £ ve 499 £ olarak sabitledi.