Nothing ABD'de Apple iPhone'a meydan okuyacak bir telefon piyasaya sürmek istemiyor

Nothing ABD'de Apple iPhone'a meydan okuyacak bir telefon piyasaya sürmek istemiyor

Nothing'in Apple iPhone'a meydan okumak için ABD telefon pazarına girme planları var.

CNBC'ye verdiği bir röportajda Nothing CEO'su Carl Pei, şirketin telefonunu ABD'de piyasaya sürmek için Amerikan telekomünikasyon şirketleriyle erken görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Pei, şirketin "tüm operatörleri ve onların Android üzerinde yapmaları gereken benzersiz özelleştirmeleri desteklemek için çok fazla teknik desteğe" ihtiyaç duyması nedeniyle ABD pazarına girmeye henüz hazır olmadığını da sözlerine ekledi.

Pei, satışlarının üçte birini ABD'den elde eden Nothing Ear'ın (stick) gördüğü ilgiden cesaret alarak, şirketin ABD'de bir telefon piyasaya sürmesi halinde önemli bir büyüme kaydedilebileceğine inanıyor. Ancak Pei, Nothing'in iPhone'u alt etmek istemesi halinde zorlu bir görev üstleneceğini de kabul ediyor. Pei, iPhone ekosisteminin AirDrop ve iMessage ile çok güçlü bir kilitlenmeye sahip olduğunu ve bunun ABD pazarında Nothing gibi yeni oyuncular için ciddi bir sorun olabileceğini belirtiyor.

Nothing ilk akıllı telefonu Phone'u (1) Temmuz ayında piyasaya sürdü. Orta sınıf akıllı telefon, özel yapım Qualcomm Snapdragon 778G+, 6,55 inç Full HD+ OLED ekran ve 4.500mAh bataryaya sahip.