NordVPN, Apple Silicon Mac'ler için Yerel Desteğini Aldı

NordVPN, Apple Silicon Mac'ler için Yerel Desteğini Aldı

Popüler VPN hizmeti NordVPN, Apple silikon Mac'ler için yerel destek eklemek için bir güncelleme yayınladı.

6.6.1 sürümünden itibaren NordVPN, her biri M1 çipine sahip MacBook Air, 13 inç MacBook Pro, Mac mini ve 24 inç iMac gibi Apple silikon Mac'leri doğal olarak destekler.

Güncelleme 3 Ağustos'ta yayınlanmaya başlasa da, bugün Nord tarafından yapılan bir blog yazısı, 6.6.1 güncellemesinin artık App Store ve uygulamanın indirilebileceği NordVPN web sitesi aracılığıyla tamamen mevcut olduğunu duyurdu.

VPN uygulaması daha önce Intel Mac'ler için yapılmış uygulamaları ‌M1‌ çipli Mac'lerde çalışacak şekilde çeviren Rosetta 2 aracılığıyla Apple silikon Mac'lerde çalışırken, uygulamanın yeni yerel sürümü Rosetta'ya ihtiyaç duymadan daha verimli çalışabilir 2. Uygulamanın yeni sürümü evrenseldir, yani hem Intel hem de Apple silikon mimarilerinde çalışabilir.

Güncelleme, 14 ve 16 inç yeniden tasarlanmış MacBook Pro modelleri gibi geniş çapta beklenen yeni Apple silikon Mac'lerin piyasaya sürülmesinden önce geliyor. NordVPN sürüm 6.6.1 artık ‌App Store‌ ve NordVPN web sitesi aracılığıyla kullanılabilir.