Nokia XR20 Parçalarına Ayrıldı[Video]

Nokia XR20 Parçalarına Ayrıldı[Video]

Nokia XR20 sökme videosu, tamiri orta derecede zor olan sağlam bir telefonu ortaya koyuyor

Nokia XR20 gibi bir telefonu sağlam yapan nedir? Malzeme seçimi ile başlar. Telefonun güvenli bir tutuş için lastik yanları var, orta çerçevesi alüminyumdan yapılmış, bu da tüm iç kısımlar çıkarıldığında bile bükülmeye dayanacak kadar kalın olduğunu kanıtladı.

Bir XR20'yi tamir etmeniz gerekiyorsa yapmanız gereken ilk şey, plastik arka kapağı çıkarmaktır. Göz alıcı olmayabilir, ancak dayanıklıdır ve çatlamadan kolayca çıkarılabilir (cam sırtlar için aynı şey söylenemez). Ve az önce kameraların ve LED flaşın üzerindeki camı kırdıysanız, biraz ısı ile çıkarmak yeterince kolaydır.

Videoyu Buradan İzleyebilirsiniz

Telefonun toza ve suya dayanıklılık (60 dakika boyunca 1,5 m'ye kadar) için IP68 derecesi vardır, bu nedenle USB-C bağlantı noktası ve hoparlör çevresinde kauçuk contalar bulunur. Bu model de MIL-STD-810H uyumludur.

PBKreviews, Nokia XR20'ye 6.5/10'luk bir tamir edilebilirlik puanı veriyor. Hiçbir şeyi tek başına çıkarmak çok zor olmasa da, ekranı değiştirmek için arka plakanın çıkarılması, üst kapağın çıkarılması ve onu tutan çekme tırnağı yapıştırıcısı da dahil olmak üzere pilin tamamen çıkarılması gerekir. Ancak o zaman esnek kabloyu çıkarabilir ve ekranı çıkarmaya devam edebilirsiniz.