Netflix'in Reklam Destekli Planında Tüm İçerikler İçin Reklam Olmayabilir

Netflix'in Reklam Destekli Planında Tüm İçerikler İçin Reklam Olmayabilir

Netflix, daha fazla kullanıcı kazanmak için gelecek yıl bir reklam klan planı yayınlayacak ve onaylanmasından bu yana bunun nasıl olabileceğine dair birçok ayrıntı duyduk. Yakın tarihli bir söylenti, yaklaşmakta olan bu Netflix planının çevrimdışı görüntülemeye izin vermeyeceğini ve bu kasvetli olsa da, yeni bilgiler daha olumlu bir şeye işaret ediyor. İşte bilinmesi gereken detaylar.

Bloomberg'in yakın tarihli bir raporu, Netflix'in çocuklara yönelik içerikler ve yeni orijinal filmler ve şovlar için reklam göstermediğini söylüyor. Konuya yakın kişiler, Netflix Orijinal içeriğinin en azından platformdaki ilk zamanlarında reklam içermediğini açıkladı.

Bu tür şovlara ve filmlere daha sonra reklamlar eklenebilir. Şu anda ve dolayısıyla hiçbir şey kesinleşmemiş olsa da, reklam destekli plan resmiyet kazanınca işler değişebilir.

Netflix'in dış stüdyolarla yaptığı anlaşma, içeriklerini reklamlarla sergilemeyi içermediğinden, diğer stüdyolardan lisanslanan içeriğin de reklamsız olması muhtemeldir. Rapor, Netflix'in hakları güvence altına almak için Sony Group Corp., Paramount Global ve Warner Bros ile pazarlık yaptığını ortaya koyuyor. Bunun için mevcut değerin yaklaşık %10 ila %15'ini ödeyebilir.

Orijinal olmayan Netflix içeriğindeki reklamlara gelince, OTT platformu bir geçici çözüm bulabilir ve film veya şovdan önce ve sonra reklamlar gösterebilir. Analistler, Netflix'in Stranger Things, Bridgerton ve daha fazlası gibi popüler şovları sayesinde belirli filmler ve şovlar sırasında reklam göstermemeyi planlıyorsa yine de para kazanabileceğine inanıyor.

Netflix, ABD stüdyolarından ve uluslararası dağıtımcılardan alınan lisanslı içerik de dahil olmak üzere, reklam destekli planını her başlattığında içeriğin tamamını içermeyebilir. Ayrıca sadece 480p çözünürlüğü destekleyebilir. Plan, mevcut planlardan çok daha ucuza mal olacak ve 2023'ün başlarında tanıtılacak.