Netflix, Yeni Reklam Teknolojisi ve Satış Ortağı Olarak Microsoft'u Adlandırdı

Netflix, Yeni Reklam Teknolojisi ve Satış Ortağı Olarak Microsoft'u Adlandırdı

Netflix, reklam temalı aboneliklerinin başlatılmasına bir yıldan fazla bir süre kalmış olabilir, ancak kesinlikle bir dizi başka karara odaklanmış durumda.

Dünyanın önde gelen akış hizmeti ağı, reklam ve satış abonelik planlarını güçlendirmeye yardımcı olmak için resmi olarak Microsoft ile ortaklık kurmaya karar verdi.

Şirket bugün çığır açan kararı duyurdu ve aynı zamanda çok sayıda başka seçenek arasında neden Microsoft'a bağlı kalmayı seçtiğini de cesurca açıkladı. İşte o zaman Netflix'in yazılım devini yıllar içinde yeteneklerini kanıtlamış biri olarak gördüğü ortaya çıktı.

Bu nedenle, firmanın yaygın reklam ihtiyaçlarını da destekleyebileceğini güçlü bir şekilde hissediyor. Buna ek olarak Netflix, teknoloji devinin satış ve teknik alanda inovasyon için nasıl büyük bir çeşitlilik ve esneklik sunduğunu vurguladı.

Netflix, tüm müşteriler için güçlü gizlilik düzenlemeleriyle birleştiğinde, şirket ve üyeleri için büyük bir bonus olduğunu açıkladı.

Netflix, kullanıcılara yıllarca reklamsız hizmet sağladıktan sonra, bariz nedenlerle reklam vagonuna atladıklarını söylüyor. Ve bu, yeni katmanın pazarda kendini açma ve ödemeye istekli tüketicileri çekme konusunda daha iyi bir iş çıkarabilmesi için.

Haber, pek çok eleştirmenin büyümelerinin duraksadığına ve hatta küçüldüğüne dair endişelerinin ortasında geliyor.

Bu yıl Nisan ayında, şirketin şifre paylaşma özelliği sayesinde 100 milyondan fazla evin siteden ücretsiz yükleme avantajından yararlandığını doğruladığını gördük.

Microsoft'un yeni ortağı olarak isimlendirme kararı, haberlerden duyduğu memnuniyeti belirten Microsoft CEO'su tarafından Twitter'da bir gönderiyle doğrulandı ve şirketin reklamdan para kazanmanın günün çağrısı olduğu platformlarda daha fazla yayıncıyla çalışmak istediğini ekledi.

Bu, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, daha fazla kişiye hayran kalacakları çok fazla içerik sağlamaya yardımcı olacaktır.

Ancak, yeni reklam planı uygulandığında maliyetlerin yeni zirvelere ulaşacağını merak ediyorsanız, durum böyle değil ya da en azından öyle umuyoruz.

Netflix, maliyetin Netflix'in temel paketi için normalde gördüğümüzden önemli ölçüde daha az olacağını doğruladı. Ve bu ayda yaklaşık 10 dolar.

Bu arada, uzmanlar, şirketin ilgili reklamları sisteme doğru konuma yerleştirebilecek devasa bir arka plan planı tasarlaması gerektiğini ortaya koyduğundan, bu tür planları hayata geçirmek için atılan adımlar çok kolay değil.

Benzer şekilde, iş için Netflix'te reklam veren birkaç büyük markanın işe alınması gerekecek. Ele alınması gereken bir diğer büyük faktör, etrafta dolaşarak ve hangi içeriğin en çok sattığını görerek kullanıcıların gizliliğini ihlal eden pazarlama sistemleri sorunudur.

Daha önce, Google'ın veya belki de NBC Universal'ın aynı rol için Netflix tarafından nasıl benimsenebileceğine dair söylentiler duymuştuk. Ancak bugünkü duyurudan sonra, tüm yanlış anlamalar açık.

Microsoft, platformun yeni planındaki reklamlar için tek sağlayıcı olacağını doğruladı.