Netflix, Akış Hizmetinin Reklamsız Sürümlerinde Çevrimdışı İndirmeleri Sınırlayabilir

Netflix, Akış Hizmetinin Reklamsız Sürümlerinde Çevrimdışı İndirmeleri Sınırlayabilir

Netflix'in reklam destekli popüler akış hizmeti katmanının birkaç reklamın eklenmesi dışında öncekiyle aynı olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Steve Moser adlı lider bir geliştirici sayesinde, işlerin nasıl değişmek üzere olduğu hakkında biraz daha bilgi alıyoruz.

Moser, Netflix'in reklamsız sürümde çevrimdışı indirme sayısını sınırlamayı gerektiren birkaç değişiklik yapmayı nasıl planladığını Bloomberg ile paylaştı.

Şu anda Netflix'in kapmak için hazır olan toplam üç farklı sürümü veya katmanı var. Yeni başlayanlar için standart sürüm aylık 9,99 ABD dolarıdır. Bu, kullanıcıların içeriği tek seferde yalnızca bir ekranda izlemesini sağlar.

Ayda 14,99$'lık pakete kaydolanlar, HD kalitesinden ve tek seferde herhangi iki ekranda içerik izleme şansından yararlanabilirler. Ekstra bir şey isteyenler, kullanıcıların aynı anda en az dört farklı ekranda içerik izleme şansına sahip olduğu 19,99 ABD doları anlaşmasını tercih edebilir.

Bize sorarsanız, bariz nedenlerden dolayı hareketi kesinlikle büyük bir sürpriz olarak görmüyoruz. Netflix'in kullanıcıları reklamsız sürümde çevrimdışı indirme yapmaya karşı korumaya çalışması kesinlikle mantıklı. Sonuçta, daha fazla ödeyenler kesinlikle daha fazlasını almalı.

Geçen yıl, şirketin eş CEO'sunun, akış hizmetinin reklam destekli sürümünün reklamsız sürümle aynı teklifleri içermeyeceğinden cesurca bahsettiğini gördük. Ayrıca, reklamları destekleyenlerin, daha düşük fiyat etiketlerinde büyük faydaların gerçek geçidi olacak şekilde nasıl tasarlandığını ayrıntılı olarak açıkladı.

Çevrimdışıyken reklam sunmanın kolay olmadığını unutmayın. Görevin imkansız olduğuna inanmıyoruz ama kesinlikle kolay değil. Olduğu gibi, şirket, herkes için standart olması gerektiğini düşündüğümüz ödeme engellerinin arkasına pek çok şey koyuyor.

Geçmişten gelen kayıtları göz önünde bulundurarak Netflix, çevrimdışı indirmelerin arkasındaki ideolojiyi henüz büyük bir fayda olarak görülen bir şey olarak görmedi. Bu özellik 2016 yılında piyasaya sürüldü. O zamanlar firma, indirmeleri çevrimdışı yapma konseptini henüz yeni uygulamaya başlamıştı.

Tüm fikir, wi-fi bağlantılarının en iyi performansı göstermediği yerlere destek sağlamaya odaklanmıştı. Ve gerçeği söylemek gerekirse, Netflix zaten fayda sağlayan diğer rakiplerin oldukça gerisindeydi.

Örneğin, Amazon Prime, kullanıcıların içeriği indirmesine ve ardından daha sonra çok uzun süre izlemeye devam etmesine izin verdi.

Haber, ünlü içerik akışı hizmeti platformunun Microsoft ile el ele tutuştuğunu en son duyduktan sonra geldi. Evet, ikilinin işbirliği yaptığı ve aynı umutları olan pek çok kişiyi geride bıraktığı için, ikincisi artık önde gelen teknoloji, satış ve pazarlama ortağı olarak görülecekti.

Netflix'in reklam destek sürümünün esasen ortaya çıkmasına izin veren şey budur. 2023'te reklamlı yeni varyantların olası lansmanını göreceğiz ve o zamana kadar platformun keyfini olabildiğince çıkarın.