Mozilla, Firefox Lockwise Parola Yöneticisinin Fişini Çekiyor

Mozilla, Firefox Lockwise Parola Yöneticisinin Fişini Çekiyor

Mozilla, Firefox Lockwise Password Manager uygulamasını aralık'ta kapatacak. İşte ayrıntılar..

Geçen yıl, Mozilla'nın kötü amaçlı yazılım sorunları nedeniyle ve Firefox VPN, Firefox Monitor ve Firefox Private Network gibi diğer hizmetlere odaklanmak için Firefox Send ve Firefox Notes adlı iki Firefox hizmetini kapattığını gördük. Şimdi, ünlü Firefox web tarayıcısının arkasındaki kuruluş, önümüzdeki ay platformlar arası Firefox Lockwise şifre yöneticisi uygulamasını kapatacağını duyurdu.

Farkında olmayanlar için Firefox Lockwise, 2018'de Lockbox adlı deneysel bir uygulama olarak tanıtıldı. Firefox kullanıcılarının masaüstü, iOS ve Android cihazlarda parolalarını depolaması ve yönetmesi için platformlar arası bir parola eşitleme uygulamasıdır. Uygulama, mobil cihazlar için mevcuttu ve daha sonra, kullanıcıların şifrelerini bağlı cihazları arasında senkronize etmeleri için bir uzantı olarak Firefox'a eklendi.

Firefox'taki Lockwise hizmeti, parolalarınızı yönetmenin ve saklamanın şık bir yolu olsa da Mozilla, bu yıl 13 Aralık'tan itibaren bu hizmete yönelik desteği sonlandırmaya karar verdi. Şirket, son zamanlarda resmi bir gönderiyle kapatıldığını duyurdu.

Bu nedenle Mozilla, destek forumundaki resmi yayında, iOS ve Android'deki Lockwise mobil uygulamalarının söz konusu tarihten sonra artık Apple App Store ve Google Play Store'dan indirilemeyeceğini veya yeniden yüklenemeyeceğini belirtti. Uygulamaların son sürümleri iOS'ta v1.8.1 ve Android'de v4.0.3 olacaktır.

Mevcut kullanıcılar için uygulama çalışmaya devam edebilir. Ancak, şirketten herhangi bir destek almayacak ve bundan sonra herhangi bir yeni güvenlik güncellemesi almayacak.

Ek bir notta şirket, iOS için Firefox'un Lockwise'da kaydedilen şifreleri senkronize edeceğini belirtti. Ayrıca Mozilla, iOS için Firefox tarayıcı uygulamasının Aralık ayından itibaren sistem genelinde şifreleri yönetebileceğini vurguladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.