Motorola ilk yuvarlanabilir akıllı telefonunu deniyor

Motorola ilk yuvarlanabilir akıllı telefonunu deniyor

Motorola'nın ilk katlanabilir telefonu üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Henüz çalışan bir prototipi olmayan geliştirmenin çok erken aşamalarında olan cihaz, benzersiz bir form faktörü ve dikey bir sunum ile kendisini muhtemelen rakiplerinden ayırmaya çalışacak.

Katlanabilir ürünler her yeni nesilde daha da karmaşık hale geldiğinden, mobil teknolojide bir sonraki sınır, yuvarlanabilir ürünlerdir. Herkes Razr serisinin merakla beklenen bir sonraki eklentisini tartışmakla meşgulken, Motorola'dan ufukta daha da heyecan verici bir şey var.

Tipster Evan Blass, 91mobiles tarafından yayınlanan bir raporda, şirketin Felix kod adlı ilk katlanabilir telefonuna işaret eden bilgiler verdi. Cihaz muhtemelen Razr'ın tasarımından ilham alacak ve benzer bir felsefeyi takip edecek. Motorola'nın katlanabilir, Galaxy Z Fold serisinin beğenileriyle asla rekabet etmeye çalışmadı.

Yani Motorola Razr, 2'si 1 arada tablet/akıllı telefon deneyimi sunmaya çalışmak amacıyla katlanabilir bir ekrana sahip değil. Katlanabilirlerin çoğu ve neredeyse tüm katlanabilirler, esnek ekranı, kullanıcıya iki seçenek arasında bir seçenek sunmanın bir yolu olarak kullanmayı amaçlar - biri taşınabilirliği en üst düzeye çıkaran (rulo ve katlanmış) ve diğeri üretkenliği en üst düzeye çıkaran (açılmış ve katlanmamış).

Görünüşe göre, Motorola Razr denklemin ikinci kısmından vazgeçtiği gibi, katlanabilir telefonu da aynı yolu izleyecek ve benzer bir yön izleyecektir. Esasen, Motorola katlanabilir, normal boyutlu bir ekran olmak için dikey olarak uzayacak. Yuvarlandığında, ekranın üçte biri altta bir mil etrafına sarılmış olarak (muhtemelen işlevsellik pahasına) mümkün olduğunca cep dostu olacaktır.

Rollable'lar hala gelişmelerinin yeni aşamalarında. Teknolojinin rafine edilmesi biraz zaman alacak ve denemeler alacaktır. Neyse ki, bu erken dönemde bile Motorola gibi şirketler şimdiden beklentilere meydan okuyor. Bu kuşkusuz iyi bir şey.