Mobil Denetleyici İçin Yeni Sony Patenti Ortaya Çıktı

Mobil Denetleyici İçin Yeni Sony Patenti Ortaya Çıktı

Sony, PlayStation 4 DualShock'a benzeyen cep telefonu denetleyicisi için patent verdi.

Sony Interactive Entertainment tarafından alınan bir patent, mobil oyun için tasarlanmış bir PlayStation denetleyicisinin görünüşünü ortaya koyuyor. Sony Interactive Entertainment'ın Japonya'daki bölümü aracılığıyla bu hafta yayınlanan patent, PlayStation 5 DualSense denetleyicisi yerine geleneksel PlayStation 4 DualShock denetleyicisine benzeyen iki denetleyici tutacağıyla oyun oynamayı amaçlayan bir mobil oyun sistemini açıklıyor.

Patent, kontrol cihazını "kullanıcının sol ve sağ elleri tarafından tutulan bir sol yan tutma kısmı ve bir sağ yan tutma kısmı" olarak tanımlamaktadır.

mobil-denetleyici-icin-yeni-sony-patenti-ortaya-cikti.jpg

Patentte ana hatlarıyla belirtilen geleneksel çizimler setini içermesine rağmen, kontrol cihazının çizimleri "...kullanıcı tarafından yatırılabilen ve mil kısmının eğilme yönünü ve eğilme miktarını tespit edebilen bir mil kısmını dışarıda bırakır.

Cep telefonu oyun kontrol cihazının oyun oynamak için nasıl kullanılacağına dair kesin ayrıntılar olsa da, PlayStation oyunlarını oynamak için Uzaktan Oynatma özelliğine erişmek için bir akıllı telefon kullanıyor olabilir. Xbox oyunlarını yayınlamak için üçüncü taraf kontrolörler mevcut olmasına ve PlayStation kontrol cihazlarının Bluetooth aracılığıyla mobil cihazlarla zaten işlevselliğe sahip olmasına rağmen, bu yeni kontrol cihazı erişilebilirlik veya yeni bilinmeyen özellikler sağlayabilir.