Milyonlarca Kullanıcı Telegram'ı Tercih Etti! Facebook'tan Ayrılıp Telegram'a Katıldılar!

Milyonlarca Kullanıcı Telegram'ı Tercih Etti! Facebook'tan Ayrılıp Telegram'a Katıldılar!

Facebook'taki bağlantı sorunu en çok Telegram ve Twitter'a yaradı. Telegram'ın kullanıcı sayısı bir anda artışa geçti. Milyonlarca kişi Telegram indirdi. Peki Whatsapp'tan Telegram'a kaç kullanıcı geçti? İşte Facebook'taki sorunun güncel bilançosu...

Telegram, son zamanlarda kullanıcı sayısını oldukça fazla artırdı. 12 saat gibi kısa bir sürede 50 milyondan fazla kullanıcının Telegram'a katıldığı bilgisi geldi. Bu sayede sosyal medya devinin artık çok daha iddialı bir konuma yükseldiği belirtiliyor. Facebook şirketine ait yaşanan her türlü çöküntüden olumlu etkilendiği bilinmekte. Whatsapp sözleşme skandalından sonra da pek çok kişi Telegam'a geçiş yapmıştı. Telegram kullanıcılarının artması şirketi sevindirdi. Şirket, çok daha yeni özelliklerle kullanıcıları elinde tutmayı planlıyor. Çünkü Whatsapp ve Instagram'daki sorun düzelince pek çok kullanıcı hızlı bir şekilde geri dönebilir. Bunun önüne geçebilmek için şirketin kendini geliştirmesi şart.

Milyonlarca Kişi Telegram İndirdi!

Facebook'taki kesinti en çok Telegram'a yaradı. Pek çok kişi erişim sıkıntısı çekerken Telegram üzerinden iletişime geçmeyi tercih etti. Artık rehberinizdeki pek çok kişinin Telegram kullandığını söyleyebiliriz. Zamanında uygulamayı indirenler ara sıra uygulamaya giriş yapıyor. Bazıları ise aktif olarak kullanmaya başladı. Yine de Whatsapp'ın tahtını tam olarak sarsabilmiş değil. Çünkü Whatsapp son aylarda önemli güncellemeler yaparak kullanıcılarını sevindirmişti. Yaşadığı bu bağlantı kesintisi şirkete zarar verse de Facebook'un hızlı bir şekilde toparlanması bekleniyor. Şirketin CEO'su Mark Zuckerberg'ün servet kaybı da açıklandı.

telegrammm.jpg

Bağlantı Kesintisi Zarara Uğrattı

Facebook, bağlantı kesintisiyle beraber hem maddi hem de manevi zarara uğradı. Sadece Mark Zuckerberg'ün serveti bile 6 milyar dolardan fazla azaldı. Bu kesintinin yarattığı tahribatın bir şekilde düzeltilmesi gerekiyor. Telegram ile olan rekabetinde büyük yara aldığı belirtildi. Mevcut kullanıcı sayısında azalma yaşayan şirket, bir yandan da rakibine önemli bir koz verdi. Ancak bu durum Facebook'u tam olarak sarsmış değil. Çünkü şirket sorunu birkaç saati içerisinde de olsa çözdü. Yine de son yıllarda yaşanılan bazı sıkıntıların şirketi etkilediği belirtiliyor. Facebook, artık daha dikkatli davranmalı ve mevcut kullanıcı potansiyelini geliştirmeye odaklanmalı. Son aylarda Whatsapp'ın yaptığı güncellemeler de kullanıcılara ne kadar fazla önem verdiğini gösterdi. Ayrıca bu güncellemelerin eksik kalan yanları mutlaka tamamlanmalı. Hali hazırda bazı özelliklerin Beta sürümünde test edildiği biliniyor. Beta aşaması tamamlandıktan sonra hem iOS hem de Android kanadında önemli değişimler olacak. Dolayısıyla Facebook'un başına gelen talihsiz durum bir şekilde unutturulabilir. Uzun zamandır böylesine kesinti yaşamayan şirketin bir şekilde sorunu çözmüş olması ve tekrarlamaasına müsaade etmemesi umut ediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler