Microsoft'un Temmuz 2022'de Excel'e eklediği tüm yeni özellikler burada

Microsoft'un Temmuz 2022'de Excel'e eklediği tüm yeni özellikler burada

Microsoft, her ay, son dört hafta boyunca Excel'e eklediği tüm özelliklerin bir özetini yayınlar. Temmuz henüz bitmemiş olsa da, Microsoft, Temmuz 2022'de yaptığı her şeyi açıklayan bir blog yazısı kaleme aldığı için bu ay için planlanan tüm yetenekleri eklemiş gibi görünüyor.

Web için Excel ile başlayarak, PivotTable'larda alanlar için yeni bir arama kutusu vardır. Kaydırılacak uzun bir alan listeniz varsa, bunu özellikle yararlı bulacaksınız.

Windows için Excel'e gelince, Excel'e getirdiğinizde verilerin ne zaman ve nasıl otomatik olarak dönüştürüleceğini kontrol etmenizi sağlayan şık bir yapılandırma var. Bu, şu anda yalnızca Beta İçerdekiler için geçerlidir, yukarıdaki ekran görüntüsüne göz atabilirsiniz.

Bu arada, Mevcut Kanal ve Aylık Kurumsal Kanal müşterileri, doğal dil sorgularını kullanabilir. Belirli kalıplarla ilgili sorulara cevap verebilmek için geliştirildi. Basitçe ifade etmek gerekirse, verileriniz hakkında doğal dilde sorular sormak ve yanıt olarak daha iyi içgörüler almak için "Verileri Excel'de Analiz Et" seçeneğini kullanabilirsiniz.

Son olarak, Mac için Excel, yukarıda açıklanan aynı doğal dil geliştirmelerine sahiptir. Ancak Beta Insider'lar, Kuralları Yönet koşullu biçimlendirme seçenekleri için iletişim kutusunu da yeniden boyutlandırabilir. Önceden, bu bir seferde yalnızca beş satır gösteriyordu ve formüller de kesiliyordu. Şimdi, ekranınızda daha fazla gayrimenkulden yararlanmak için yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Microsoft Excel'deki mevcut özellikler hakkında geri bildiriminizi paylaşabilir ve buradaki özel portal aracılığıyla yeni özellikler talep edebilirsiniz.