Microsoft'un Klavye Uygulaması SwiftKey, Beklenen Özelliği Nihayet Alıyor

Microsoft'un Klavye Uygulaması SwiftKey, Beklenen Özelliği Nihayet Alıyor

Microsoft nihayet kullanıcıların Windows 10 panosunu Android cihazlarıyla senkronize etmelerine izin verecek.

Windows 10 ile Microsoft, kopyaladığınız öğelerin kaydını tutan yeni bir bulut panosu tanıttı, böylece gelecekte bunlara başvurabilir veya aynı anda birden çok öğeyi kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Bu özellik ayrıca kullanıcıların panolarını farklı Windows cihazlarıyla senkronize etmelerine izin verdi ve şimdi şirket pano senkronizasyonunu Android cihazlara getiriyor.

Yakın zamanda Microsoft, SwiftKey Beta uygulamasını pano senkronizasyonu desteği ile güncelledi. Yeni güncelleme, kullanıcıların Windows 10 ve Android panolarını birlikte senkronize etmelerini sağlayacak, böylece kopyalanan öğeler cihazlar arasında kullanılabilir. Android'de SwiftKey Beta kullanıyorsanız, pano senkronizasyonunu etkinleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • SwiftKey Beta'yı açın ve Zengin giriş > Pano'ya gidin
  • Panonuzu Windows 10 cihazınızla senkronize etmek için 'Pano geçmişini senkronize et'i etkinleştirin

microsoftun-klavye-uygulamasi-swiftkey-beklenen-ozelligi-nihayet-aliyor.jpg

  • Windows 10 PC'nizde Ayarlar > Sistem > Pano'ya gidin
  • 'Pano Geçmişi', 'Cihazlar arasında eşitle'yi etkinleştirin ve 'Kopyaladığım metni otomatik olarak eşitle'yi seçin.

microsoftun-klavye-uygulamasi-swiftkey-beklenen-ozelligi-nihayet-aliyor-001.jpg

Bir kez bittiğinde, pano geçmişinize cihazlar arasında erişebilmelisiniz. Bulut panosunun en son kopyaladığınız öğeyi senkronize edeceğini ve bir saat boyunca tutacağını unutmayın. Bu özellik şu anda SwiftKey Beta sürüm 7.8.5 ve üzeri sürümlerde çalışmaktadır. Microsoft ayrıca, özelliğin yalnızca Microsoft Hesabı (Outlook.com veya Hotmail.com) ile çalışacağını ve kullanıcının Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi veya sonrasında olması gerektiğini not eder. Şu anda yalnızca Android cihazlar desteklenmektedir ve özellik iOS için mevcut değildir. Son olarak şirket, klip verilerinin şifrelendiğini ve Microsoft hesabıyla ilişkilendirilmeyeceğini kaydetti.

Microsoft'un Samsung Galaxy sahiplerinin 'Windows Bağlantısı' aracılığıyla panoyu senkronize etmesine zaten izin verdiğini unutmayın. Yeni SwiftKey güncellemesi, özelliği SwiftKey uygulamasını destekleyen tüm Android cihazlara getirecek. Yeni özelliği denemeye hevesliyseniz, SwiftKey Beta uygulamasını Google Play Store'dan edinebilirsiniz.