Microsoft, yeni bir Güvenlik Uzmanları hizmetini duyurdu

Microsoft, yeni bir Güvenlik Uzmanları hizmetini duyurdu

Microsoft, en son teknolojiyi ve insan liderliğindeki hizmetleri birleştirerek kuruluşların ağlarını güvence altına almasına yardımcı olmayı amaçlayan Microsoft Güvenlik Uzmanları adlı yeni bir hizmeti duyurdu.

Microsoft'a göre, güvenlik bölümü yalnızca 2021'de 9,6 milyardan fazla kötü amaçlı yazılım tehdidini ve 35,7 milyondan fazla kimlik avı/kötü amaçlı e-postayı engelledi. Ayrıca 35'ten fazla fidye yazılımı ailesini ve 250 benzersiz tehdit aktörünü takip eder. Microsoft'un teknolojileri, şirketin her saniye 900'den fazla kaba kuvvet parola hırsızlığı girişimini engellemesine yardımcı olur. Microsoft, siber güvenlik konusunda geniş bilgi birikimine ve kapsamlı uzmanlığa sahiptir ve mevcut güvenlik hizmetlerini "Microsoft Güvenlik Uzmanları" adı verilen yeni bir kategori altında genişletmek istemektedir.

Microsoft Güvenlik Uzmanları, kuruluşların ağlarını güvence altına almasına ve siber saldırılardan kaynaklanan riskleri ve zararları en aza indirmesine yardımcı olmak için modern güvenlik teknolojisini "insan liderliğindeki" hizmetlerle birleştirir. Her kuruluşun benzersiz ihtiyaçlarını ve koşullarını karşılamak için Microsoft ve ortaklarının yardımıyla mevcut güvenlik ekiplerini güçlendirir.

Microsoft Güvenlik Uzmanları, kuruluşlardaki mevcut güvenlik ekiplerini desteklemek için üç yeni yönetilen hizmetten oluşur:

Hunting için Microsoft Defender Experts, mevcut güvenlik ekiplerine sahip şirketlerin proaktif olarak potansiyel tehditleri "avlamasına" yardımcı olacak. Microsoft uzmanları ve iş ortakları, olası tehditleri tespit etmek için Microsoft Defender verilerini, uç noktaları, Office 365'i, bulut uygulamalarını ve kimliğini kullanacak. Kuruluşlar, tek bir tıklamayla bir güvenlik uzmanıyla iletişim kurma ve güvenliği artırma konusunda özel öneriler alma seçeneğine sahip olacak. Avcılık için Microsoft Defender Uzmanları bu yaz kullanıma sunulacak ve şirketler önizlemeye katılmak için kaydolabilir.
XDR için Microsoft Defender Experts (genişletilmiş algılama ve yanıt), güvenlik operasyon merkezlerini genişletmek ve güçlendirmek isteyenler için bir hizmettir. XDR için Defender Experts, mevcut güvenlik ekipleriyle birlikte olaylara yanıt vermek için insan uzmanlığı sağlar.
Kuruluşlar için Microsoft Güvenlik Hizmetleri, tüm bulut ortamlarını ve platformlarını korumak için uzman liderliğindeki bir hizmettir. Müşteriler, işe alım, günlük etkileşimler, uygulama modernizasyonu ve olay yanıtlarını yönetmek için özel Microsoft güvenlik uzmanlarına sahip olacak.

Microsoft, nihai hedefinin müşterilere birinci sınıf güvenlik ürünleri ve en iyi siber güvenlik uzmanlarından kritik insan uzmanlığına erişim sağlamak olduğunu söylüyor. Şirket, herkes için daha güvenli bir dünya inşa etmek için sektör lideri teknolojiyi, Microsoft'un en iyi savunucuları ve ortak topluluğunu ve en kapsamlı tehdit istihbaratını kullanmak istiyor. Microsoft Güvenlik Uzmanları bu yönde atılmış büyük bir adımdır.