Microsoft, Windows 11'deki Kapatma İletişim Kutusunda Bazı Değişiklikler Yapmak İstiyor

Microsoft, Windows 11'deki Kapatma İletişim Kutusunda Bazı Değişiklikler Yapmak İstiyor

Microsoft, Windows 11'de tasarım değişiklikleri yapmaya devam ediyor ve bu sefer insanlar şirketin kararından memnun değil.

Microsoft, akıllı telefon kullanıcılarının kolaylığı için Windows 11'i farklı bir tasarım yaklaşımı ve daha uygulama benzeri bir arayüzle tanıttı. Ancak yeni bir rapor, şirketin kapatma iletişim kutusunun işletim sisteminde görünüşünü değiştirmek üzere olabileceğini gösteriyor.

Gelecekteki Windows 11 sürümlerinde, kullanıcıların iletişim kutusunda yeni görünümlü bir kapatma menüsü görecekleri görülüyor. Bu iletişim kutusu genellikle klavyenizde Alt + F4 kısayoluna bastığınızda görünür.

Rapora göre, iletişim kutusunun tasarımı önemli ölçüde değişmiyor, ancak yazı tipi stilinin ve arayüzün Windows 11 işletim sisteminin tasarım öğeleriyle eşleşecek şekilde ayarlandığını fark edeceksiniz.

Microsoft, Windows uygulamasının başlık çubuğunda ve birkaç başka yerde gördüğümüz Mica gibi yeni WinUI öğeleri geliştirdi. Yeni değişikliklerin büyük olmaması adil, ancak Microsoft'un yakın gelecekte devam edecek olan tasarım evriminin bir parçası. Ve bu küçük değişiklikleri yapmak, geçişin sorunsuz bir şekilde yapılmasına yardımcı olacaktır.

Kapatma iletişim kutusunda bu değişiklikleri gören Windows 11, bazı kişilerle iyi gitmedi. Birçoğu, Microsoft'un gerekli olmayan değişiklikler yaptığını ve bunun yerine Windows 11 işletim sisteminin iyileştirilmesi gereken diğer yönlerine odaklanmaları gerektiğini iddia ediyor.

Ayrıca, gelecekteki tasarım güncellemelerinin bu değişikliklerle senkronize olması için Microsoft'un yaptığı bir ince ayar olduğundan, buna bir tasarım değişikliği demek haksızlık olur.