Microsoft, Windows 11 İçin Yeni Bir Not Defteri Uygulaması Üzerinde Çalışıyor

Microsoft, Windows 11 İçin Yeni Bir Not Defteri Uygulaması Üzerinde Çalışıyor

Microsoft, Windows 11 için yeniden tasarlanmış bir Not Defteri uygulaması üzerinde çalışıyor

Windows 11 neredeyse bir hafta önce yayılmaya başladı, ancak incelememizde tartıştığımız gibi, çoğunlukla devam eden bir çalışma. Paint, Clock ve Photos gibi bazı yerel uygulamalar için zaten güncellemelerimiz olsa da, Microsoft'un medya oynatma deneyimi gibi bazı diğer özellikleri yeniden tasarladığını da öğrendik.

Şimdi, bir Microsoft çalışanının Windows 11 için yeniden tasarlanan Not Defteri uygulamasını yanlışlıkla sızdırdığı görülüyor.

fbp4gucx0ae933f.png

fbp4gt-xsaqelbk.jpg

Windows 11 için Not Defteri'ndeki açılır menüler yalnızca Dosya, Düzenleme ve Görünüm'e indirgenmiş görünüyor. Windows 10 muadili ayrıca Biçim ve Yardım özelliklerine sahiptir. Görünüşe göre tüm seçenekler bu basitleştirilmiş menüye dahil edilmiş. İlk ekran görüntüsünde görünen Düzenle açılır menüsü, Windows 10'da bulunan tüm seçenekleri içerir. Windows 11'de bir tasarım unsuru olan yuvarlatılmış köşeler de belirgindir.

İkinci ekran görüntüsü, birkaç ilginç konfigürasyonun mevcut olduğu Ayarlar sayfasını gösterir. Birincisi, Microsoft'un Windows 11 için bazı kişiselleştirme seçenekleri sunabileceğini gösteren uygulama temasıdır. İkincisi, dosya düzenleme deneyimini değiştirme seçeneğidir. Bu, yalnızca bir yeniden tasarım yerine Notepad'in metnin nasıl işlendiğine ilişkin bazı arka uç değişikliklerine sahip olabileceğini, dolayısıyla Microsoft'un kullanıcılara Klasik deneyime geçme seçeneği sunabileceğini gösteriyor.

Bununla birlikte, yeni Not Defteri uygulamasının Microsoft tarafından resmi olarak onaylanmadığını ve açıkça aktif geliştirme aşamasında olduğunu belirtmek önemlidir. Ayrıca, görünüşte kullanışlı olmalarına rağmen, özelliklerin bazen tüketicilere tamamen gönderilmediğini de hatırlamakta fayda var.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler