Microsoft Windows 11 Değişti; İşte Microsoft'un Sunduğu Hata Düzeltmelerine Göz Atın

Microsoft Windows 11 Değişti; İşte Microsoft'un Sunduğu Hata Düzeltmelerine Göz Atın

Bir dizi Microsoft Windows 11 hatası veya hatası yakalandı ve şirket zaten değişiklikleri yaptı. Burada, Görev Çubuğunun kendisinde yapılmış olan değişiklikleri öğrenin.

Microsoft Windows 11 bir dizi değişiklik geçirdi. Windows 11'de yapılan değişiklikler, çok sayıda insanın Windows 11'i indirip ardından Windows Insider programı aracılığıyla adım adım ilerletmesinin sonucudur. Eğlenceli ve maceralı bir yolculuktur ve hatalar veya aksaklıklarla karşılaşıldığında bunu bildirme fırsatı sunar. Şimdi Microsoft, Windows 11'e zaten çok sayıda düzeltme sunduğunu söylüyor ve buna çökmelere neden olan, Görev Çubuğu'nu ve saati, simgelerin görüntülenmesini, ay takvimini ve daha fazlasını etkileyen sorunlar dahildir.

Burada, Microsoft tarafından kullanıma sunulan Görev Çubuğuna yönelik tüm Windows 11 düzeltmelerini listeledik:

1. Focus Assist kapalıyken yeni bildirimlere erişmek için Görev Çubuğundaki tarih ve saat düğmesine tıklandığında Explorer.exe'nin çökmesine neden olan sorun düzeltildi.

2. Görev Çubuğunda ağ, ses ve pil sağ tıklatıldığında içerik menüsü girişleri için eksik ayar simgeleri eklendi.

3. Görev Çubuğundaki saatin takılmasına ve senkronize olmamasına neden olan sorun düzeltildi.

4. Görev Çubuğundaki ses simgesiyle ilgili olarak, bekleme modundan çıktıktan sonra meydana gelebilecek bir explorer.exe çökmesine değinildi.

5. Görev Çubuğundaki uygulama simgelerinin altındaki ilerleme çubuğunun bazı durumlarda görüntülenmemesi sorunu giderildi.

6. Dokunmayı kullanarak Görev Çubuğu simgelerine dokunursanız, şimdi fareyi kullanırken görünen aynı simge animasyonunu görmelisiniz.

7. Ay takvimi (etkinleştirildiğinde) metni artık Görev Çubuğu takvimi açılır penceresindeki sayılarla örtüşmemelidir.

8. Takvim açılır penceresi, daraltılmış durumdayken artık doğru ayı gösterecektir.

9. Takvim açılır penceresinin üst kısmındaki tarih, artık görüntüleme dilinizle eşleşen biçimi değil, tercih ettiğiniz biçimi izlemelidir.

10. Başlat menüsü açıksa, Görev Görünümü'nün üzerine gelindiğinde pencere artık arkasında değil Başlat menüsünün üzerinde görünecektir.

11. Görev Çubuğunda bir ek gruba tıklarsanız, yerleştirme ve yerleştirmeden sonra tüm uygulama pencerelerini açmayabilen bir sorun düzeltildi.

12. Pinyin IME için Görev Çubuğundaki Açık / Kapalı göstergeleri için kullanılan simgeler artık tutarlı bir boyuttadır.

13. Pil tasarrufu çalışırken oturumu kapatıp tekrar açmak, artık Görev Çubuğunun şeffaf hale gelmesine neden olmamalıdır.

14. Ağ simgesinin bazen beklenmedik bir şekilde Görev Çubuğunda gösterilmemesine neden olan bir sorun 'hafifletildi'.

15. Bu yapıya yükseltme yapıldıktan sonra Görev Çubuğu önizlemeleri artık ekran dışına çıkmayacak.

Bir başka iyi haberde, Windows Insider Twitter hesabı şu mesajı yayınladı: "Beta Kanalı - Hazırsınız! #Windows11 önizleme derlemesi 22000.100 artık Beta Kanalında #WindowsInsiders tarafından kullanılabilir." Bu, Windows 11'in ilk önizleme yapısının Beta kanalında kullanıma sunulduğunu ve kullanıcıların vahşi Dev kanalından çok daha kararlı bu sürüme geçiş yapabileceğini gösteriyor.