Microsoft, Windows 11 22H2 güncellemesini kullanıma sunmaya başladı, ancak herkes için değil

Microsoft, Windows 11 22H2 güncellemesini kullanıma sunmaya başladı, ancak herkes için değil

Microsoft, Windows 11 22H2'nin son sürümünün artık Insider kanalı aracılığıyla kullanıma sunulduğunu ve BT departmanlarının bu yılın ilerleyen saatlerinde herkesin kullanımına sunulmadan önce nitelikli sistemler üzerinde test etmesine olanak tanıdığını duyurdu.

Windows 11 22H2'nin önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması bekleniyor ve işletim sisteminde yeni Başlat menüsü klasörleri, güncellenmiş dokunma hareketleri ve araç çubuğu görevleri için sürükle ve bırak gibi bir dizi büyük değişiklik getirecek. Birkaç aydır bir sürümün test için hazır olmasını bekliyorduk ve şimdi öyle.

Gerçekten de, Sürüm Önizleme kanalındaki Insider'lar artık Windows 11'in Windows Update bölümündeki Windows Insider seçeneği aracılığıyla son sürüm olan 22621'i alabilirler. Sürüm Önizleme kanalının yanı sıra Windows Server Update Service ve Azure Marketplace aracılığıyla.

Windows 11 22H2 yakında tüm kullanıcılar için geliyor

Güncellemenin kullanıma sunulması, bu sürümün geliştirilmesinin neredeyse tamamlandığını gösterdiği için çok önemli bir adımdır. Sürüm Önizlemesi, kararlı bir sürüm olarak halka sunulmadan önce Windows'un geliştirme aşamasındaki son adımdır. Şu anda, tüm yeni özellikler zaten eklendiğinden, Windows 11'in bu sürümü için yalnızca hata düzeltmeleri ve küçük güncellemeler yapılmalıdır.

Güncellemeden sonra Insider'lar, Windows Update aracılığıyla yeni hizmet güncellemeleri almaya devam edecek. Bu nedenle Microsoft'un önümüzdeki hafta Salı günü ilk resmi Windows 11 Sun Valley 2 güncellemesini işaretleyecek olan Yama'yı yayınlamasını bekleyin.

Nihai sürümün 2022 sonbaharında çıkması bekleniyor. Bu nedenle, tüm kullanıcıların yeni özelliklerden yararlanabilmesi için birkaç ay daha beklemek gerekecek. Her neyse, bu güncellemenin 35 yerel uygulamayı empoze edeceği için tüm kullanıcılar tarafından pek olumlu karşılanmadığını hatırlatırız. Neyse ki, büyük çoğunluğunun kaldırılması oldukça basit olacak.