Microsoft, uzak çalışanlar arasında iletişimi artırmak için Viva Engage'i duyurdu

Microsoft, uzak çalışanlar arasında iletişimi artırmak için Viva Engage'i duyurdu

Bugün Microsoft'un yıllık Inspire etkinliğinde, Microsoft Viva'nın bir parçası olarak Viva Engage adlı yeni bir uygulamayı duyurdu. Uzak ve hibrit çalışanların daha iyi bağlantıda kalmasını sağlamak için Microsoft Viva'da bir sosyal platform olarak yer alan bir uygulamadır.

Teams ve Microsoft 365'teki mevcut Topluluklar uygulamasını temel alan Facebook stili bir arayüzle tasarlanmıştır. Viva Engage, Viva Connections ve Viva Topics'e veri ekleyen ve sonunda Viva'ya daha da genişleyen mevcut Microsoft Viva paketine bağlanır.

Liderlerin ilgili şirket haberlerini paylaşmasına ve çalışanlarla iletişim kurmasına olanak tanır ve ardından sanal etkinliklere ev sahipliği yapabilir ve Teams, Outlook ve Viva Connections içinde bildirimlerle sabitlenmiş konuşmalar ve duyurular ekleyebilir.

Çalışanlar için, topluluklar ve profesyonel ağlar kurmalarına izin verir, böylece sadece işle ilgili konular tartışılamaz, çalışma ekipleri içinde toplulukların oluşmasına izin verilir.

Her kullanıcının, Gönderiler ve Hikayeler aracılığıyla kendisiyle paylaşılan konulara sahip olabilen bir Hikayesi vardır. Gönderiler bağlantılar, dosyalar, fotoğraflar ve videolar içerebilir ve bunlar Viva Connections, Outlook, Teams ve Yammer içindeki takipçilere ve iş arkadaşlarına ulaşır ve Storylines sekmesine göz atarken size önerilen iş arkadaşlarının gönderilerinin bir akışını gösterir.

Kullanıcılar ayrıca yüklenebilen fotoğraflar ve videolar ile hikayeleri her zamanki gibi paylaşabilir. Hikayeler de yorumları destekler.

Hikayeler, hikayenin en üstünde görünecek ve ayrıca Outlook, Teams ve Yammer'da görünecektir.

Mobil, web ve masaüstü uygulamalarında kullanılabilecektir ve mevcut tüm Microsoft 365 ticari müşterilerinin ek ücret ödemeden kullanımına sunulacaktır, ancak kullanıcıların bunu kullanabilmeleri için Yammer lisansına sahip olmaları gerekir. Ağustos ayında, Teams için Topluluklar uygulaması Viva Engage olarak yeniden markalandırılacak ve yöneticilerin herhangi bir işlem yapması gerekmeyecek ve hikayenin genel önizlemesi Ağustos ayının sonunda başlayacak.