Microsoft Universal Print Yakında Doğrudan OneDrive İle Entegre Olacak

Microsoft Universal Print Yakında Doğrudan OneDrive İle Entegre Olacak

Microsoft Universal Print Yakında Doğrudan OneDrive İle Entegre Olacak

Mart 2020'de Microsoft, bulut tabanlı baskı çözümü Universal Print'in özel önizlemesini duyurdu. Esasen Windows Server yazdırma işlevselliğini buluta taşır, bu da Evrensel Yazdırma özellikli bir yazıcınız olduğu sürece diğer altyapı ve hatta yazıcı sürücüsü güncellemeleri için endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Hizmet, yalnızca birkaç ay önce Microsoft 365 müşterileri için genel kullanıma sunuldu ve şimdi şirket, yakında OneDrive ile de doğrudan entegre olabileceğini duyurdu.

Bu entegrasyon, bulut yazdırmaya yönelik önemli bir adımdır. Esasen, kullanıcılar belgelerini indirmek zorunda kalmadan veya BT yöneticilerinden kuruluş tarafından yönetilen cihazlarına yazıcı sürücülerini yüklemelerini istemeden doğrudan OneDrive'dan yazdırabilir.

Kullanıcılar bir belge seçtikten sonra "Yazdır"a tıklayabilir, Evrensel Yazdırma özellikli bir yazıcı seçebilir ve işi tetikleyebilir. Alternatif olarak, bunun yerine yerel yazıcıları kullanmayı tercih ederlerse, buna göre farklı bir yapılandırma da seçebilirler. Elbette Universal Print çözümü, yazdırma yeteneklerini bulutta barındırmak isteyen kuruluşlar için tercih edilir.

Microsoft, yeteneğin bu hafta kuruluşlara sunulacağını söylüyor. Yazdırma deneyimi tüm cihazlarda ve tarayıcılarda ortaktır. Şu anda desteklenen dosya türleri PDF, XPS, Word, Excel ve PowerPoint'tir. Şirket, insanların daha fazla dosya türünün desteklenmesini veya genel olarak daha fazla yetenek istemesi durumunda özellik isteklerini yükseltmelerini tavsiye etti.