Microsoft Teams çok yakında Microsoft Store'a geliyor

Microsoft Teams çok yakında Microsoft Store'a geliyor

Microsoft kısa süre önce Microsoft 365 Yol Haritasını Microsoft Store'da Teams'in yakında piyasaya sürüleceğini bildiren yeni bir girdiyle güncelledi.

Şu anda mesajlaşma uygulamasını edinmenin tek yolu resmi web sitesinden indirmek. Microsoft Store'daki ekipler, Windows 10 ve 11 kullanıcılarına programı yüklemek için daha basit ve daha uygun bir yol sağlayacaktır.

Microsoft Teams'in yakında Microsoft Store'a gelmesiyle ilgili yol haritası şunları söylüyor:

İş, okul ve yaşam için Microsoft Teams uygulaması yakında Microsoft mağazasından indirilebilecek. Bu uygulama, Windows 10'da iş, okul ve tüketici hesaplarını ve Windows 11'de İş veya okul hesaplarını destekleyecektir.

Açıklamaya bakılırsa Microsoft, Teams'i şu anda olduğundan daha az kafa karıştırıcı hale getirmeyi planlamıyor. Şu an itibariyle Microsoft, Teams'in iki sürümünü sunmaktadır: resmi web sitesinden indirebileceğiniz bir "normal" sürüm ve bir yerleşik Windows 11. Microsoft, ikincisini genel mesajlaşma platformlarına ve düzenli iletişim için sesli/görüntülü arama çözümlerine alternatif olarak konumlandırır müşteriler.

Windows 10'un yerleşik Teams yetenekleri yoktur; bu, yakında çıkacak Microsoft Store sürümünün, düzenli müşterilerin uygulamayı günlük ev ihtiyaçları için kullanmasına izin vereceği anlamına gelir. Windows 11 kullanıcıları ise görev çubuğunda bulabileceğiniz yerleşik Chat uygulamasına bağlı kalmak zorunda kalacak.

Uygulamayı Microsoft Store'a taşımak, şirketin Teams için hazırladığı tek şey değil. Microsoft, takvim durumları ve tüm katılımcılar için Birlikte modunu etkinleştirme yeteneği üzerinde çalışıyor. Bu yetenekler, Microsoft Teams kullanıcıları tarafından en çok istenen özellikler arasındadır.