Microsoft Teams bu ay çoklu görev paneli alacak

Microsoft Teams bu ay çoklu görev paneli alacak

Geçen ay, Microsoft'un Haziran ayında gelmesi planlanan en çok istenen Teams özelliklerinden ikisi üzerinde çalıştığını bildirmiştik. Ancak bu, şirketin bu ay için hiçbir şeyi olmadığı anlamına gelmez. Aslında şu anda iPad'de Microsoft Teams kullanıcıları için çoklu görev paneli üzerinde çalışıyor.

Microsoft 365 Yol Haritası sayfasına göre Microsoft, bir Teams toplantısı sırasında kullanıcıların daha üretken olmasına yardımcı olmak için daraltılabilir bir çoklu görev sağ paneli üzerinde çalışıyor. Yeni çoklu görev paneli, devam eden bir toplantının yanı sıra insanlarla sohbet edebileceğiniz yerdir ve daha zengin bir deneyim sağlar. "Daha hızlı liste görünümleri", yeni sağ taraftaki çoklu görev paneline sahip olmanın bir başka önemli avantajı olacaktır.

Bu yeni özellikler, Yol Haritası sayfasına göre bu ay iPad'deki Teams kullanıcılarına sunulacak. Ancak bu değişikliklerin yanı sıra şirket, iPad kullanıcıları için daha iyi Teams optimizasyonu sağlamayı da vaat ediyor.

Ancak, bu değişikliklerin bu ay kullanıma sunulacağının garantisi yoktur. Ve yapsalar bile, iPad kullanıcıları ile sınırlı oldukları için herkes onları alamayacak. Bununla birlikte, Microsoft, kullanılabilirliklerinin kesin tarihi hakkında hiçbir şey paylaşmadı. Her durumda, bu değişiklikler bu ay bir özellik güncellemesinde olduğu gibi iPad için Teams'e sunulacak.

Teams toplantısı sırasında sohbet etme yeteneği yeni değil. Bu özellik, Teams masaüstü kullanıcıları için zaten mevcut. Sohbet penceresi, masaüstündeki ana ekranın sağ tarafında açılır. Sohbet penceresi ve çoklu görev paneli çok benzer olsa da, ikincisi sohbetten daha fazlasını sunmayı vaat ediyor gibi görünüyor. Microsoft, özelliği iPad kullanıcıları için kullanıma sunduğunda nasıl çalıştığını öğreneceğiz.