Microsoft Teams Artık Telsiziniz Olabilir!

Microsoft Teams Artık Telsiziniz Olabilir!

Microsoft Teams artık iPhone'unuzu bir telsize dönüştürebilir. İşte detaylar..

İki yıl önce Microsoft, Microsoft Teams için yeni bir telsiz özelliği duyurdu. Şimdi, şirket nihayet iOS cihazları da dahil olmak üzere yazılımı kullanan herkesin kullanımına sunuyor. Nasıl çalıştığıyla ilgili tüm ayrıntılar için aşağıya gidin.

Bir blog gönderisinde duyurulduğu gibi, bu yeni Walkie Talkie işlevi, bugünden itibaren çok çeşitli Zebra mobil cihazlarında mevcuttur, böylece ön saflardaki çalışanlar "parmaklarının ucunda net, anında ve güvenli iletişimin" keyfini çıkarabilir, ancak yalnızca bu değil, iOS ve Android cihazlar da bu özelliği alıyor.

Microsoft blog yazısında, "Ön cephe, işgücü kıtlığı ve tedarik zinciri kesintilerinden kaynaklanan sürekli kısıtlamalarla karşı karşıya kaldığından, kendilerine zaman kazandıran, daha sorunsuz iletişim kurmalarına yardımcı olan ve tekrarlayan görevleri tamamlarken verimliliklerini en üst düzeye çıkaran teknolojiyi istiyorlar" diye yazıyor.

Bu Walkie Talkie özelliği ile, tahmin edebileceğiniz gibi, konuşmak için basılı tutarak istediğiniz kişiye ulaşabilirsiniz. Microsoft Teams kesinlikle böyle bir özelliği ekleyen ilk kişi değil, ancak şimdi yaptığına göre, şimdi kullanılabilir hale getiren uygulama sayısını artırıyor.

Örneğin, Apple Watch kullanıcıları watchOS 5'ten beri bu özelliğe sahip. Uygulamayı açmanız, bir arkadaşınızla bağlantı kurmanız ve konuşmaya başlamanız yeterli. Bu işlev çok öngörülmesine rağmen, yıllar geçtikçe insanlar onu daha az kullanma eğiliminde.

Microsoft Team bu yeni özelliği ön saflardaki çalışanlar için hedefliyor olsa da, günlük ofis işleriniz için de yardımcı olabilir. Slack ise Huddle işleviyle farklı bir yaklaşımla bahis oynuyor. Bir araya gelerek, bir iş arkadaşınızla bir görev hakkında sesli sohbet etmeye başlayabilir, ona bir fıkra anlatabilir veya sadece işi bitirebilirsiniz. Aramayı bitirdikten sonra, bir düğmeye basmanız ve vardiyanızı devam ettirmeniz yeterlidir.

Microsoft Teams ayrıca bugün, Teams için Reflexis Shifts bağlayıcısının, ayrıca ön saflardaki çalışanlar için genel kullanıma sunulduğunu duyurdu:

Zebra tarafından yönetilen bir çözüm olan bu yeni bağlayıcı, herhangi bir cihazda Teams içinden vardiyaların görüntülenmesi, vardiyaların atanması, vardiya isteklerinin yönetilmesi ve daha fazlası için kusursuz, gerçek zamanlı bir senkronizasyon oluşturmak üzere Reflexis Workforce Scheduler'ın (RWS) değerini genişletiyor. .

Bu yeni özellikleri kullanmaya başlamak için iPhone ve iPad'inizde Microsoft Teams'i güncellediğinizden emin olun. Onlar hakkında ne düşünüyorsun? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın.