Microsoft Teams arka plan gürültüsünü bastırma artık Mac ve iOS'ta çalışıyor

Microsoft Teams arka plan gürültüsünü bastırma artık Mac ve iOS'ta çalışıyor

Microsoft, pandemi başladığında Teams'e gerçek zamanlı arka plan gürültüsü bastırma özelliğini tanıttı. Microsoft'a göre, makine öğrenimi tabanlı AI arka plan gürültü bastırma o kadar kullanışlı ki, her ay 91 milyon kişi aramalar ve toplantılar sırasında bunu kullanıyor. Ve bugün Microsoft, gelişmiş gürültü bastırma aracını Teams Mac ve iOS istemcilerine genişlettiğini duyurdu.

Makine öğrenimi tabanlı gürültü bastırma, Teams Mac ve iOS istemcileri için varsayılan olarak etkinleştirilmiştir ve sonuç olarak Microsoft, macOS ve iOS'taki kullanıcıların artık Teams çağrılarını ve toplantılarını her yerden alabileceklerine inanmaktadır.

Bir blog gönderisinde, Microsoft ayrıca otomatik müzik algılama özelliğinin gelecekte bir süre sonra tüm Teams Android ve web istemcilerinin yanı sıra Mac ve iOS'taki Teams eğitim kullanıcıları için yayına gireceğini duyurdu. Ancak blog gönderisi, ne zaman kullanıma sunulacağına ilişkin zaman çizelgesinden bahsetmedi.

Microsoft, bu yılın başlarında, AI müziği tanımladığında kullanıcıları, gürültü bastırmayı devre dışı bırakmayı ve müzik iletimini etkinleştirmeyi seçmeleri için uyarmak için otomatik müzik algılamayı duyurdu. Şu anda Microsoft Teams masaüstü Windows istemcisi, otomatik müzik algılamadan yararlanıyor, ancak şirket özelliği Teams iOS, Mac, Android ve web istemcilerine genişletme sözü verdiğinden, sonsuza kadar Windows kullanıcılarına özel olmayacak.

Ayrıca, genişletilmiş platform kapsamı dışında Microsoft, gelişmiş makine öğrenimi tabanlı arka plan bastırma özelliğini ARM tabanlı cihazlar ve Microsoft Teams Rooms için kullanılabilir hale getirmeyi dört gözle bekliyor gibi görünüyor. Ne yazık ki Microsoft, ARM tabanlı cihazlar için genel kullanılabilirliğinin zaman çizelgesi hakkında hiçbir şey paylaşmadı.