Microsoft sonunda Windows 11 Mart 2023 Güncellemesi sorunlarını onayladı

Microsoft sonunda Windows 11 Mart 2023 Güncellemesi sorunlarını onayladı

Windows 11'in Mart 2023 Güncellemesi bir karmaşa ve bazıları için SSD performans sorunları ve daha fazlası dahil olmak üzere ciddi sorunlara neden oluyor. Ek olarak, Windows Defender uygulaması "Windows Güvenliği"nde yanıltıcı güvenlik uyarıları "Yerel Güvenlik yetkilisi koruması kapalı" raporları var ve Microsoft nihayet destek belgesinde yapılan bir güncellemede bunu kabul etti.

Kısa bir süre önce, Windows 11 Mart 2023 Güncellemesinin, kullanıcıları sistemlerini yeniden başlatmaya teşvik eden can sıkıcı uyarılara neden olduğunu bildirdik. Microsoft, bunun bilinen bir sorun olduğunu kabul etti ve "mühendisler bir çözüm bulmak için özenle çalışıyor." Destek belgesine yapılan bir güncellemede Microsoft şunları kaydetti:

“Microsoft Defender Antivirus kötü amaçlı yazılımdan koruma platformu güncellemesi – KB5007651”i yükledikten sonra, “Yerel Güvenlik koruması kapalı” şeklinde bir güvenlik bildirimi veya uyarısı alabilirsiniz. Şirket, "Cihazınız savunmasız olabilir" ve korumalar etkinleştirildikten sonra, Windows cihazınız ısrarla yeniden başlatmanın gerekli olduğunu bildirebilir.

Farkında olmayanlar için, KB5007651 geçen hafta Windows 11 sürüm 22H2 ve daha eski sürümler için yayınlandı ve bilinen güvenlik sorunlarını çözmesi gerekiyordu, ancak bazı oldukça endişe verici sorunlar ortaya çıkardı.

Pek çok kişi, güncellemeyi yüklediğinden beri Windows 11 Güvenlik uygulamalarının garip davrandığından şikayet etmek için forumlarımıza ve sosyal medyaya başvurdu.

İyi haber şu ki, Microsoft sonunda bu sorunu kabul etti ve bu umut verici bir adım, bu da şirketin aktif olarak bir düzeltme üzerinde çalıştığı anlamına geliyor.

Microsoft'un tavsiyesi: Halihazırda Yerel Güvenlik Yetkilisi (LSA) korumasını etkinleştirdiyseniz ve cihazınızı en az bir kez yeniden başlattıysanız, cihazı yeniden başlatmanız gerekmez, çünkü bunlar yanlış pozitiflerdir ve kullanıcılar uyarı bildirimlerini güvenle yok sayabilir veya yok sayabilir ve herhangi bir güvenlik uyarıları.

Windows Güvenlik uygulaması başlatma hatası nasıl düzeltilir

Microsoft bir düzeltme üzerinde çalışmaya başladı ve şirket, etkiyi azaltmak için değişiklikler yaptı. Ancak, uyarıyı Windows Güvenlik uygulamasında görmek istemiyorsanız, bunu düzeltmek için ayrıntılı adımlarımız var:

1. Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın.

2. Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa konumuna gidin

3. LSA klasörüne sağ tıklayın.

4. Yeni DWORD girişleri oluşturun – RunAsPPL ve RunAsPPLBoot.

5. Değer 2 olmalıdır.

Ve son olarak, PC'nizi yeniden başlatın. Tüm cihazlarımızda çalışan düzeltmeyi test ettik ancak herkes için çalışacağını garanti edemeyiz.