Microsoft, önümüzdeki birkaç ay içinde en çok istenen Teams özelliklerinden ikisini ekleyecek

Microsoft, önümüzdeki birkaç ay içinde en çok istenen Teams özelliklerinden ikisini ekleyecek

Microsoft, Microsoft Teams içindeki "Takvim Durumu Farklı Göster" özelliği ve Microsoft 365 yol haritası sayfasına göre bir toplantıdaki tüm katılımcılar için Birlikte Modu varsayılan görünüm olarak ayarlama yeteneği üzerinde çalışıyor. Her iki özellik de önümüzdeki birkaç ay içinde genel kullanıma sunulacak.

Bir randevu planlarken, kuruluşunuzdaki bir başkasının sizi planlayamaması için saatler içinde kendinizi meşgul olarak işaretlemeniz önemlidir. Bu özellik Microsoft Outlook Takviminde zaten mevcuttur, ancak şu anda Teams Takviminde mevcut değildir. Microsoft forum web sitesindeki kullanıcılar, salgın bizi vurduğundan beri Microsoft'tan bu özelliği Teams'e eklemesini istiyor. Microsoft, Teams'e "Takvim Durumu Farklı Göster" özelliğini ekleme sözü vererek, Teams kullanıcılarına, tıpkı Outlook kullanıcılarının yaptığı gibi, kendilerini boş, meşgul veya İşyeri Dışında (OOF) olarak işaretleme seçeneği sunacaktır.

Ayrıca Microsoft, Teams Calendar'a özel toplantı işlevselliği eklemeyi vaat ediyor. Bu özellik, kullanıcılar takvimleri paylaşıldığında diğer kullanıcıların randevu ayrıntılarını görüntülemesini engellemek istediğinde yardımcı olacaktır.

Teams kullanıcıları da uzun süredir Microsoft'tan Birlikte Modunu iyileştirmesini talep ediyor. Microsoft nihayet Birlikte Modu'nu bir toplantıdaki tüm katılımcılar için varsayılan görünüm olarak ayarlama yeteneği üzerinde çalışmaya başladı. Bu özellik, herkese Birlikte Moduna geçmesini söylemenin sancılı sürecini ortadan kaldırdığı için birçok kuruluş için faydalı olacaktır.

Microsoft yol haritası sayfasında, "Takvim Durumu Farklı Göster" özelliğinin Haziran ayında PC ve Mac'teki her Teams kullanıcısı için mevcut olacağını, Birlikte Modu'nu herkes için varsayılan görünüm olarak ayarlama yeteneğinin ise önümüzdeki aydan itibaren mevcut olacağını belirtti.