Microsoft, Internet Explorer'ın Fişini Çekti

Microsoft, Internet Explorer'ın Fişini Çekti

Microsoft bu hafta eski web tarayıcısı desteğini sonlandırıyor ve kullanıcılar ürünün ortadan kalkmasıyla ilgili karışık duygularını paylaştılar.

Microsoft nihayet kötü şöhretli Internet Explorer web tarayıcısının fişini çekiyor ve 15 Haziran, platformun internetteki son günü olacak. Internet Explorer 27 yıl önce 1995'te PC'ler için Windows 95 işletim sistemiyle birlikte verilen web tarayıcısı olarak piyasaya çıktı. Başlangıçta, kullanıcılardan tarayıcıyı almak için ödeme yapmaları istendi ve bir süre sonra ücretsiz olarak aldınız.

Internet Explorer, onu bir geliştiricinin kabusu haline getiren hatalar ve güvenlik sorunlarıyla dolu güncellemeleri yavaş bir hızda vermeyi alışkanlık haline getirdi.

Internet Explorer, piyasada daha iyi ve daha hızlı web tarayıcıları olana kadar hayatta kalmayı başardı ve şimdi Google Chrome, Mozilla Firefox ve Safari gibi şeylerle, IE piyasadaki en yeni web tarayıcı avatarı ile rekabet edemedi.

Internet Explorer'ın kapanmasının insanların gözünde yaş getirmeyeceğini söylemek doğru olur.

Bu, Amazon'un halka ilk kez drone teslimatı yapması olacak ve Walmart Inc, United Parcel Service Inc ve FedEx Corp gibi şirketlerin çeşitli pilotlarını ve göreve özel programlarını takip ediyor.

Çevrimiçi perakendeci, izinler için Federal Havacılık İdaresi (FAA) ve şehir yetkilileriyle birlikte çalıştığını söyledi.

İHA'lar, görüş hattının ötesinde uçma (BLOS) yeteneğine sahip olacak ve yaklaşık 4.000 kişilik bir nüfusa sahip Lockeford'daki müşterilerin arka bahçelerine paketler bırakmak üzere programlanacak.

Amazon, ilk müşteri teslimatını 2016 yılında Birleşik Krallık'ta drone ile yaptı ve bundan yıllar önce drone teslimatı planlarını duyurdu.