Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer, Activision Blizzard anlaşması hakkında iyi hissettiğini söyledi

Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer, Activision Blizzard anlaşması hakkında iyi hissettiğini söyledi

Bloomberg Technology'den Emily Chang ile yaptığı röportajda Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer, Activision Blizzard anlaşmasının şu ana kadar gidişatı konusunda iyi hissettiğini söyledi.

Cevap, anlaşmanın ilk düzenleyici onayını almasından sadece iki gün sonra geliyor. İyimser olmasına rağmen, daha önce hiç 70 milyar dolarlık bir anlaşma yapmadığını kabul etti, bu yüzden güveninin ne anlama geldiğinden emin değil.

Röportaj, Chang'in büyük teknolojinin düzenleyiciler tarafından yoğun bir şekilde incelendiğini söyleyerek başladı ve buna Spencer, bunun gibi büyük anlaşmaların incelenmesi gerektiğini ve düzenleyicilerin bu gibi konularda bir rolü olduğunu söyledi. Görünüşe göre, düzenleyiciler Microsoft'a zor sorular soruyor ve Microsoft'un oyun firmasını satın almak istemesinin nedenini anlamaya çalışıyorlar.

Microsoft'un düzenleyicilerle yaptığı görüşmelerin olumlu olduğunu ve şirketin Activision Blizzard'ı satın alma nedenleri konusunda şeffaf olmaya çalıştığını doğruladığını söyledi. Düzenleyiciler, Microsoft'un oyun sektörünü tekeline almamasını ve Sony, Nintendo ve diğer piyasa oyuncuları gibi rakiplerini haksız yere dezavantajlı hale getirmemesini sağlamak isteyecektir.

Activision Blizzard'ın mevcut CEO'su Bobby Kotick ile ilgili olarak Spencer'a, anlaşma kapandıktan sonra Kotick'in devam edip etmeyeceği sorusu soruldu. Spencer, konuyla ilgili yorum yapacak durumda olmadığını söyledi. Anlaşma sona erdiğinde, Microsoft'un Activision Blizzard'ın nasıl yönetildiği konusunda söz sahibi olacağını söyledi.