Microsoft Edge, Windows 11 ve Windows 10'da “Cüzdan” özelliğini alıyor

Microsoft Edge, Windows 11 ve Windows 10'da “Cüzdan” özelliğini alıyor

Microsoft Edge'in yakında çıkacak olan özelliği 'Cüzdan', fiziksel kartlarınızı çevrimiçi ortamda güvenli bir şekilde kaydetmenin çok uygun bir yolu olabilir.

Microsoft Edge kullanarak ödeme yaptığınızda ve CVV gibi kredi kartı numarasını veya kimlik bilgilerini girmek için alana rastladığınızda, Microsoft bunun yerine kayıtlı bir kart kullanmak isteyip istemediğinizi soracaktır.

Edge'in Cüzdan özelliği, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki belirli kullanıcılar tarafından kullanılabilir ve Microsoft, A/B testi yapıyor gibi görünüyor. Diğer bir deyişle, Edge Canary'yi indirip çalıştırsanız bile, cihazınız Microsoft'un her zaman gizemli bir test platformu olan kapalı A/B sistemine dahil olmadıkça Cüzdan sayfasına erişemezsiniz.

Edge's Wallet, konsept olarak parolaları depolayan ve aynı zamanda gerçek kimlik bilgilerinizi görmeyen tarayıcılara benzer. Microsoft'un kredi kartı ağlarıyla çalışmadığını veya bilgilerinizi üçüncü bir tarafla paylaşmadığını belirtmekte fayda var, ancak Bing'in İndirim özelliğini kullanmayı planlıyor ve otomatik olarak kupon öneriyor.

Microsoft Edge Cüzdan kullanmanın avantajları şunlardır:

  • Cüzdan ile yılda 50 dolardan fazla tasarruf edebilirsiniz.
  • Edge, kartı ve satıcısını tespit ederek kasada kuponları otomatik olarak uygulayabilir.
  • Bing İndirimleri ile belirli satın alımlarda ek para iadesi alabilirsiniz.
  • En çok ilginizi çeken ürünlerle ilgili kişiselleştirilmiş fırsatları görüntüleyebilirsiniz.
  • Başlamak için, bir kart eklemenizi sağlayan düğmeyi tıklamanız gerekir.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi kart numarası, kart üzerindeki adınız, son kullanma tarihi, CVV gibi bilgileri kaydedebilir, hatta karta bir rumuz verebilirsiniz. Fatura adresinizi de kaydedebilirsiniz, ancak özelliğin şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde çalıştığını unutmayın.

Tamamlandığında, kartla ilgili teklifleri görüntüleyebilirsiniz.

Bu kart ayrıntıları, manuel girişe gerek kalmadan Microsoft Edge tarafından dinamik olarak doldurulacaktır. Şu anda son kart işlemlerini görmek mümkün değil.

Bu ekstra kredi kartı güvenliği katmanı, ilk olarak Windows 10 ve Windows 11 için Microsoft Edge'e eklenecek. Daha sonraki bir tarihte macOS'e ve Android gibi diğer cihazlara eklenecek. Cüzdanınız cihazlar arasında otomatik olarak senkronize edilir, böylece kart bilgilerinizi her yerden otomatik olarak doldurabilirsiniz.

Başta belirtildiği gibi, başlangıçta yalnızca ABD'deki müşterilere sunuluyor ve bu yıl daha fazla bölge için destek gelecek.