Microsoft Edge, Windows 11 ve Windows 10 için yeni bir Cüzdan özelliği alacak

Microsoft Edge, Windows 11 ve Windows 10 için yeni bir Cüzdan özelliği alacak

Microsoft, Edge tarayıcısı için yeni bir Cüzdan özelliği üzerinde çalışıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, özellik, kullanıcılarına Microsoft hesaplarıyla bağlantılı kredi kartları veya tasarruflar gibi dijital varlıklarını kontrol etmelerine izin vererek yardımcı olmayı amaçlıyor.

Şu anda, yeni Cüzdan özelliği hala ilk geliştirme aşamasındadır ve tüm kullanıcılar için küresel olarak mevcut değildir, ancak sınırlı sayıda kullanıcı için beta sürümü olarak eklenmiştir. Bir kullanıcının kısıtlı listeye eklenip eklenmediğini bulmak için, şirket beta deneme aşaması için hangi kullanıcıların seçileceğini belirlemek için bir algoritma kullanmadığından, kullanıcılar onu uç tarayıcılarında arayabilirler. bazı durumlarda kendileri için.

WindowsLatest tarafından yayınlanan makaleye göre, yaklaşan özellik, kullanıcının işlem bilgilerini tamamen farklı bir seviyeye taşıyacak şekilde ayarlandı. Kullanıcıya, Microsoft hesaplarıyla bağlantılı kayıtlı kredi kartlarının tam bir görüntüsü gösterilecektir. Birisi Edge tarayıcısında Microsoft hesabına giriş yapmadıysa, isterlerse kartlarını buna bağlayabilirler.

Aynı zamanda kullanıcılar, yararlanabilecekleri %10 para iadesi fırsatları gibi promosyon bildirimleri de alacaklardır. Ve bir kullanıcı Microsoft'un sunduğu ödül sistemini zaten kullanıyorsa, toplam bakiyesini tek bir ekranda görebilir.

Tüm bu yeni özellikler, çevrimiçi alışveriş yaparken işlerini kolaylaştıracağı için Microsoft Edge kullanıcıları için daha iyi bir deneyim sağlamayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte, geliştiriciler tarafından pek fazla ayrıntı paylaşılmadı ve özellik hala deneme aşamasında olduğundan, küresel olarak piyasaya sürüldüğü zaman, kullanıcı deneyimine dayalı olarak cüzdana yeni veya güncellenmiş özellikler eklenmiş olacak.

Cüzdandan önce yeni bir güncelleme yayınlanırsa, Microsoft'un farklı platformlar için yaklaşan projeleri hakkında daha iyi bilgi sağlaması beklenebilir.