Microsoft, Edge her başladığında Chrome'dan veri almak istiyor

Microsoft, Edge her başladığında Chrome'dan veri almak istiyor

Çoğu modern tarayıcı, üçüncü taraf yazılımlardan istediğiniz gibi geçiş yapmayı kolaylaştırmak için verileri içe aktarmanıza izin veren yerleşik bir araca sahip olsa da, Microsoft bu olasılığı başka bir düzeye taşımak istiyor. Edge'in deneysel bir sürümü, bu Chrome veri aktarımının her zaman gerçekleşmesini sağlar.

Edge her başlatıldığında diğer tarayıcıdan veri çekmeye başlayan bu özellik, artık işlemin sorumluluğunu kullanıcıya vermek için bir güncelleme aldı. Microsoft Edge Canary 104, kullanıcının Edge'in hangi verileri yakalaması gerektiğini manuel olarak seçmesine olanak tanır.

Edge verilerini içe aktarma nasıl çalışacak?

Farklı tarayıcılar arasında senkronizasyon işlevi görecek olan yeni veri içe aktarma özelliğini kontrol etmek için profil ayarlarınızı açmanız ve şunları tıklamanız gerekir: Tarayıcı verilerini içe aktar > Her başlatmada tarayıcı verilerini içe aktar > Etkinleştir. Bu yapıldıktan sonra, "klonlamak" istediğiniz Chrome profilini etkinleştirmeniz yeterlidir.

Canary'de bulunan mevcut sürüm, Edge'in başlatma sırasında şu verileri yakalamasına izin verir: şifreler, otomatik doldurma ayarları, ödeme bilgileri, tarama geçmişi, çerezler ve açık sekmeler. Görünen o ki, yer imleri ve uzantılar henüz mevcut değil, ancak yakında gelecekler.