Microsoft, 2024'te PC'ler İçin Windows 12 Sürümünü Getirebilir

Microsoft, 2024'te PC'ler İçin Windows 12 Sürümünü Getirebilir

Microsoft, Windows 11 sürümüne yeni özellikler eklemeye devam ediyor, ancak PC'ler için bir sonraki Windows yinelemesini şimdiden planlıyor mu?

Microsoft, iki yıl içinde piyasaya sürülmesi beklenen yeni Windows 12 sürümünü içeren geleceği planlıyor. Şirket, şu an için Windows 11'in halefi olma ihtimali hakkında resmi olarak bilgi sahibi değil, ancak bu haftaki yeni bir rapor, Windows 12'nin 2024'te PC'ler için hazır ve çalışır durumda olacağını ima ediyor.

Bu zaman çizelgesi, Microsoft'un her üç yılda bir yeni Windows sürümünü getirme geleneğine geri dönebileceğini gösteriyor. Windows 11 piyasada varlığını yeni hissettirdi ve görünüşe göre Microsoft bir sonraki sürümü piyasaya sürmeye hazır.

Şirket, görünüşe göre gelecek yıl için güncellemesini iptal etti ve PC'ler için Windows 12 sürümünün duyurusu olabilecek 2024'e itti. Bununla birlikte, Windows 11, özellikle şirketin uyumluluğu için yaptığı sağlıklı değişikliklerle Microsoft için pazarda büyük bir rol oynayacaktır.

Şimdi, en azından Microsoft açıkça konuşana kadar, Windows 12 için planların yasal olup olmadığından emin olamazsınız. Dolayısıyla şirketin planlarını değiştirmesi ve Windows 11 sürümünü daha uzun bir süre için uzatmaya karar vermesi olası.

Geliştiricilerin piyasaya sürülmemiş özelliklere erişmesine ve bunları genel kullanıma sunulmadan önce test etmesine olanak tanıyan Insider programı sayesinde Windows 11'in önümüzdeki aylarda almak üzere olduğu birkaç değişiklik gördük.

Microsoft, Windows 11'in daha yeni bilgisayarlarla uyumluluğunu sınırlamak için çok fazla tepkiyle karşılaştı. Şirket, yalnızca TPM 2.0 güvenliğine sahip bilgisayarların resmi olarak Windows 11 işletim sistemine yükseltilebileceğini söyledi. Microsoft, Windows 12 sürümüyle çıkarsa, sürüm stratejisinin eski sistemlere karşı çok daha net ve tarafsız olmasını umuyoruz.