Meta, Yenilikçi Bir Dijital Tasarımcı Giyim Mağazasının Lansmanıyla Başları Döndürüyor

Meta, Yenilikçi Bir Dijital Tasarımcı Giyim Mağazasının Lansmanıyla Başları Döndürüyor

Son zamanlarda Meta ve Metaverse'den büyük beklentileri hakkında bol bol sohbet duyduk. Ancak şimdi şirket, ilginç bir dijital tasarımcı giyim mağazasının lansmanıyla ilgili bir duyuru ile işleri gerçekten bir sonraki seviyeye taşıyor.

Meta Avatarlar Mağazası olarak adlandırılan bu benzersiz mağazada kullanıcıların neler bulabileceklerini muhtemelen anlayabilirsiniz. Şirketin CEO'su geçtiğimiz günlerde Instagram'da canlı bir sohbet aracılığıyla mağaza hakkında çığır açan duyuruyu yaptı.

Zuckerberg, Meta'nın başkan yardımcısı ve moda markalama ve ortaklıklar başkanı Eva Chen'e eşlik etti ve ikili, konseptin arkasındaki fikri ve kullanıcıların nasıl yararlanabileceğini açıklamak için oturdu.

Bakın, temelde tamamen kullanıcıların avatarlarını giydirebilecekleri kıyafetler satın almalarıyla ilgili. Ancak birçok insanın kafasındaki asıl soru, insanların avatarlarının harika görünmesi için biraz para harcamak için ne kadar ileri gitmeye istekli olduklarıdır.

Evet, tasarımcı kıyafetleri ve avatarlar kesinlikle benzersiz bir şey ama günümüzün ve ekonomik belirsizlik çağında, savurganlıktan önce iki kez düşünen daha fazla insan olmalı.

Zuckerberg, izleyicilerini farklı moda seçeneklerinin insanların avatarları konsepti aracılığıyla kendilerini ifade etmeleri için benzersiz bir araç olarak hizmet edeceğine ikna etmeye çalışırken görüldü.

Bu yeni sanal mağaza yakında Facebook, Messenger ve Instagram dahil olmak üzere çeşitli Meta uygulamalarında kullanıma sunulacak. Kullanıcılar, farklı avatarlar için kullanılabilecek her türlü dijital giysiyi satın alma konusunda özgür iradeye sahiptir.

Mağazanın lansmanını önümüzdeki hafta kadar erken görmeyi bekleyebiliriz ve moda seçenekleri söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda üst düzey tasarımcı etiketi var. Bunlar arasında Balenciaga ve Thom Browne sayılabilir.

Meta henüz bu ayrıntıları açıklamadığı için fiyatlandırmanın nasıl olacağı konusunda hala bir fikrimiz yok, ancak avatar kıyafetleri için ücretsiz seçeneklerin hiçbir yere gitmediğini biliyoruz. Bu nedenle, çok süslü bir şeyle uğraşmak istemiyorsanız, endişelenecek bir şey yok.

Fikir kesinlikle yeni olsa da, şimdilik Zuckerberg, tüm girişimi geliştiricilere moda başyapıtlarını tasarlamak ve satmak için serbest bir el verilecek dev bir pazar gibi bir şeye dönüştürmek için oldukça yüksek umutlara sahip olduğunu iddia ediyor.

Meta CEO'su, dijital kıyafetlerin geleceğe atılmış bir adım olduğunu ve dijital tasarımcı kıyafetlerinin, avatarların öne çıkması ve bireyin benzersiz kimliğini temsil etmesi için harika bir yol olduğunu söylüyor. Dijital ürünlere yaptığı büyük vurguyu ve satışlarının ekonominin yaratıcı sektörünü güçlendirmenin gerçekten büyük bir yolu haline gelebileceğini unutmayalım.

Ve bunun, yakında sanal gerçeklik dünyasına da girebileceği anlamına gelmesini bekleyebilirsiniz.

Bu Meta mağazaları, önümüzdeki hafta Kanada, Meksika, ABD ve Tayland gibi yerlerde başlatılabilir. Aynı şekilde, şirket çok yakında bir dizi başka tasarımcı etiketi eklemeyi umuyor.

Dijital avatar üzerinde daha fazla çalışmanın Metaverse'i bir sonraki seviyeye taşımanın başka bir yolu olduğu oldukça açık.