Meta, Kullanıcıların Instagram'da Görmek İstediklerini Kontrol Etmelerine Yardımcı Olacak Yeni Araçları Duyurdu

Meta, Kullanıcıların Instagram'da Görmek İstediklerini Kontrol Etmelerine Yardımcı Olacak Yeni Araçları Duyurdu

Favoriler listenize hesap ekleyebileceğiniz veya kaldırabileceğiniz yerleri gösteren Instagram kullanıcı arayüzü. Favorilerinize bir hesap eklediğinizde, gönderilerini daha yüksek ve daha sık göreceksiniz.

Meta, kullanıcıların Instagram'da gördüklerini kontrol etmelerine yardımcı olmak için iki yeni yolu test ettiğini söyledi. Platform, Keşfet'te birden fazla gönderiyi 'İlgilenmiyorum' olarak işaretleme özelliğini test ederken, yakında Instagram'a başlıkta veya başlıkta belirli kelimeler, ifadeler veya emojiler içeren önerilen gönderileri görmek istemediğinizi söyleme yeteneğini de test etmeye başlayacak.

“Keşfet'te birden fazla gönderiyi İlgilenmiyor olarak işaretleme özelliğini test ediyoruz. Bu gönderileri hemen gizleyeceğiz ve gelecekte size benzer içerikleri göstermekten kaçınacağız” dedi.

Favoriler listenize hesap ekleyebileceğiniz veya kaldırabileceğiniz yerleri gösteren Instagram kullanıcı arayüzü. Favorilerinize bir hesap eklediğinizde, gönderilerini daha yüksek ve daha sık göreceksiniz. Meta, “Ve sadece gönderilerini yakalamak için Favorilerinizin özel bir beslemesini görebilirsiniz” dedi.

'Takip Ediliyor' özelliği ile sadece takip ettiğiniz hesaplardan gelen gönderileri kronolojik sırayla göreceksiniz. 'İlgilenmiyorum' seçeneğine dokunduğunuzda, gönderiyi anında feed'inizden kaldırıyor ve şirket, “gelecekte buna benzer daha az gönderi önereceğiz” dedi.

“Önerilen yayınlara ara vermek istiyorsanız, bunları 30 gün boyunca kolayca erteleyebilirsiniz. Önerilen gönderileri ertelemek için sağ üst köşedeki X'e dokunun ve ardından önerilen tüm gönderileri 30 gün boyunca ertele'ye dokunun," diye duyurdu.