Meta, iOS ve Android için Facebook Gaming uygulamasını durduracak

Meta, iOS ve Android için Facebook Gaming uygulamasını durduracak

Facebook Gaming uygulaması kapatılıyor. Facebook Gaming ekibi, Facebook Gaming uygulamasında kullanıcıları ve yayıncıları, uygulamanın 28 Ekim'den itibaren iOS ve Android için artık kullanılmayacağı konusunda uyaran bir mesaj yayınladı.

Facebook Gaming uygulaması Google Play Store ve Apple App Store'dan kaldırılacak olsa da bu, Facebook Gaming'in sonu değil. Facebook Gaming ekibinin belirttiği gibi:

Bu habere rağmen, oyuncuları, hayranları ve içerik oluşturucuları sevdikleri oyunlarla buluşturma misyonumuz değişmedi ve Facebook uygulamasında Gaming'i ziyaret ettiğinizde oyunlarınızı, yayıncılarınızı ve gruplarınızı yine de bulabileceksiniz.

Meta, Facebook Gaming uygulamasını neden kapattığına dair herhangi bir fikir vermedi, ancak uygulama içi duyurunun ardından Facebook uygulamasının oyun bölümüne bir bağlantı geliyor. Meta son zamanlarda Facebook uygulama deneyimini iyileştirmek ve etkileşimi artırmak, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yeni özellikleri test etmek ve içerik oluşturucuların para kazanmaları için yeni yollar sunmakla meşguldü, bu yüzden belki de bu son değişiklik bu daha geniş itmenin bir parçası.

Facebook Oyun ekibinin mesajı, kullanıcıların oyun uygulaması arama verilerini indirmelerine izin veren bir bağlantı da içerir.