Meta, Geliştiriciler İçin Instagram Reels API'lerini Başlattı

Meta, Geliştiriciler İçin Instagram Reels API'lerini Başlattı

Metaya ait fotoğraf paylaşım platformu Instagram, Reels'i Instagram Platformunda çeşitli uç noktalara tanıttığını duyurdu.

Metaya ait fotoğraf paylaşım platformu Instagram, Reels'i Instagram Platformunda çeşitli uç noktalara tanıttığını duyurdu. Platform, insanların Instagram'ı doğal olarak mı yoksa üçüncü bir taraf aracılığıyla mı kullandığını, içerik yayınlama ve tüketim deneyimlerini geliştirmek istediğini söyledi.

Geliştiricinin blog yazısında şirket, "Geliştirici topluluğumuzdan sürekli olarak Reels'in en önemli öncelik olduğunu duyduktan sonra, Reels'i zaten aşina olabileceğiniz bir dizi uç noktayla tanıştırmaktan heyecan duyuyoruz" dedi.

Makaraların destek kapsamını İçerik Yayıncılığı, Insights, Yorum Denetleme, Hashtag Arama, İş Keşfi, Mentions, Promote API, Instagram Basic Display API'ye genişleteceğiz” diye ekledi.

Bu API geliştirmesi, Graph API'nin mevcut sürümü ve önceki tüm sürümleri için geçerli olacaktır. Makaralar, halihazırda geçerli API'lere erişimi olan geliştiriciler için otomatik olarak kullanılabilir hale gelecektir. Uygulamaları uygun izin erişim düzeyleri için zaten onaylanmış olduğu sürece, uygulamayı ek Uygulama İncelemesinden geçirmeleri gerekmez.