Mesajlaşma Platformu Yakında Durum Güncellemeleriyle İlgili Sesli Notlar Göndermenize İzin Verebilir

Mesajlaşma Platformu Yakında Durum Güncellemeleriyle İlgili Sesli Notlar Göndermenize İzin Verebilir

Özellik yalnızca durum gizlilik ayarlarınızda seçtiğiniz kişilerle paylaşılacaktır.

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcıların durum güncellemeleriyle ilgili sesli notlar göndermesine olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. WABetaInfo'ya göre, özellik şu anda geliştirme aşamasında olduğundan beta kullanıcılarına sunulmaya hazır değil. Rapora göre WhatsApp, sesli not desteği ekleyerek durum güncellemelerinin işlevselliğini genişletmeyi planlıyor.

Durum güncellemesi olarak paylaşılan sesli nota “ses durumu” denilebilir. Özellik, yalnızca durum gizlilik ayarlarınızda seçtiğiniz kişilerle paylaşılacak ve durumunuzla paylaşılan diğer resim ve videolar gibi sesli not da uçtan uca şifrelenecektir.

Son zamanlarda platform, kullanıcıların mesajlara kendi seçtikleri herhangi bir emoji ile tepki vermesini sağlayacak yeni bir özelliği kullanıma sunduğunu duyurdu. Şu anda platform, birkaç kullanıcıya sınırlı sayıda yalnızca altı emoji ile tepki verme yeteneği veriyor. CEO Mark Zuckerberg, robot, patates kızartması, denizde sörf vb. gibi emojilerin yakında bu özelliğe ekleneceğini belirtti.

iOS kullanıcılarının çevrimiçi durumlarını büyük olasılıkla herkesten gizlemesine izin vermek için başka bir özellik üzerinde çalışın

Bu arada, yakın tarihli bir rapor, WhatsApp'ın muhtemelen iOS kullanıcılarına çevrimiçi durumlarını herkesten gizleme olanağı verecek bir özellik üzerinde çalıştığını söyledi. Şu anda, kullanıcılar "Son Görülme" bilgilerini kişilere, bazı kişilere veya hiç kimseye göstermeyi seçebilirler. Uygulamanın gelecekteki bir sürümü için WhatsApp, kullanıcıların çevrimiçi geçişe benzer bir yaklaşım izlemesine izin verecek.