Linux Mint 20.3 Duyuruldu!

Linux Mint 20.3 Duyuruldu!

Linux Mint 20.3 ISO'ları bu hafta piyasaya sürülecek olan testleri geçti. İşte detaylar..

Linux Mint projesinin başkanı Clem Lefebvre, Linux Mint 20.3'ün bu hafta kararlı sürüm ve yükseltme olarak sunulacağını duyurdu. Aralık ortasında başlayan uzun bir beta test aşamasından sonra geliyor. Yeni yükseltme hala Ubuntu 20.04 LTS'yi temel alacak ve bu nedenle diğer Linux Mint 20.x sürümleriyle birlikte 2025'e kadar desteklenecek.

Linux Mint Topluluğu ISO Görüntüleri web sitesine göre, en son görüntü seti test edildi ve yayınlanmak üzere onaylandı. Şimdi indirme aynalarının her birine dağıtılacaklar ve ardından nihai duyuru gelmelidir. ISO görüntülerini aynalara dağıtma süreci kesinlikle başladı çünkü ByteMark UK aynası zaten indirilebilir durumda.

Lefebvre bugün projenin ISO'ları ve eski sürümlerden yükseltme yolunu ayrı ayrı duyuracağını söyledi. Geçmişteki güncellemelerde, yükseltme yolunun açılması için bir hafta daha beklemek zorunda kaldık, ancak bu sefer, yükseltme yolu aşağı yukarı aynı zamanda açılacak ve bu da Linux Mint 20'deki insanlar için güzel, En son özellikleri almak için yükseltmek isteyen 20.1 veya 20.2.

Linux Mint 20.3 ile kullanıcılar, takvim uygulamasını geliştiren Cinnamon 5.2'ye sahip olacaklar ve Mint'in kendi yetiştirdiği bir dizi Xapps geliştirilecektir - örneğin, Xreader mangayı gerektiği gibi destekleyecektir. Yazılımın görünümü de daha büyük başlık çubuğu düğmeleri, yuvarlak pencere köşeleri ve dikkat dağıtmayan vurgu renkleri ile iyileştirildi.