LinkedIn, platformda büyük değişiklikler yapan insan tabanlı yeni bir keşif özelliği başlattı

LinkedIn, platformda büyük değişiklikler yapan insan tabanlı yeni bir keşif özelliği başlattı

LinkedIn'in Keşfet özelliği, görüntülenen içeriğin algoritmalar yerine insanlar tarafından seçileceği yeni bir güncelleme alıyor.

Bildiğiniz gibi, birçok sosyal medya uygulaması, kullanıcıların akışlarında yeni içerik görüntülemek için karmaşık algoritmalar kullanır. Bu özelliğin temel amacı, kullanıcıların tükettikleri olağan içeriğin dışında yeni içerikle ilgilenmelerini sağlamaktır.

Ancak LinkedIn, sürecin otomatikleştirilmesi yerine bir editör ekibinin kullanıcıların yayınlarında görüntülenecek içerik türünü seçeceği bu özelliği bir dönüş yapıyor. Bu özellik, lider geliştiriciye göre şu anda beta aşamasında.

LinkedIn'in Ürün Başkan Yardımcısı Blake Barnes, adını daha önce hiç duymadığınız kişilerden ve şirketlerden yeni içerik keşfedebileceğiniz bir özellik yaptıklarını söylüyor. Bu, kullanıcıların ilgilenmeleri için alakalı içerik açarak profesyonel bağlantılarını büyük ölçüde geliştirecektir.

Şimdiye kadar bildiğimiz kadarıyla, özellik Discovery özelliğine sahip diğer benzer platformlarda olduğu gibi sadece düz metinle sınırlı değil. Gönderinin daha çekici görünmesini sağlamak için resimler, videolar, bağlantılar, haberler ve diğer ortamları içeren gönderileri de göreceksiniz.

LinkedIn Discovery özelliğiyle ne tür içerikler göreceğimizi merak ediyor olabilirsiniz. Barnes, beta testlerinin LinkedIn'in haber ve editör ekibi tarafından toplanan içeriği göstereceğini söyleyerek soruyu yanıtladı. Kullanıcıların profesyonel kariyerleri ve ilgi alanları ile ilgili gönderiler yapmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Kullanıcı görüşü, özelliği korumaya veya kaldırmaya karar vermek için hayati önem taşıdığından, özellik zamanla gelişecektir.

Son olarak, LinkedIn, özelliğin bir kullanıcının profesyonel ilgi alanına ve kariyerine hitap edecek çok çeşitli içeriği hedefleyeceğini söylüyor. Bu aynı zamanda, gönderileri keşif özelliğinde ilk olarak görüntülenmek üzere seçilen kişi veya kuruluşların hedef kitlelerini artırmalarına yardımcı olacaktır.

Bu özelliğin dezavantajları, içeriğin platformda yeni kurulmuş ve varlıklı kullanıcılarla sınırlı olmasını içerir. Bu doğrudur, çünkü insan temelli Keşif özelliği, içeriği herkesin özet akışına göndermek için başarılara ve haberlere dayanacaktır, bu da daha az yerleşik insanlar için daha az fırsat olacağı anlamına gelir.

Küçük yayıncıların bu özellikten herhangi bir fayda sağlayıp sağlayamayacaklarını, hatta olumsuz etkilenip etkilenmeyeceklerini şimdilik bilmiyoruz. Bu özellik yalnızca uluslararası dilde mevcuttur ve LinkedIn'in iOS ve Android uygulamalarından Keşfet sekmesinden erişilebilir.