LinkedIn, Platforma Ses Odaları Ekliyor!

LinkedIn, Platforma Ses Odaları Ekliyor!

LinkedIn şu anda, Canlı etkinlikler oluşturmaya yeni araçların eklenmesiyle birlikte, platformda tartışmaların yapılabileceği yeni bir ses odası özelliğini test ediyor.

LinkedIn, COVID-19 salgını boyunca kullanıcılarda ve genel alaka düzeyinde büyük bir artış gördü. Nedenleri oldukça açık; Zorlu bir ekonomide sürekli iş bulma ihtiyacını, herkesi evde kalmaya ve iletişimlerinin çoğunu teknolojik cihazlara havale etmeye zorlayan dünya çapında bir hastalıkla birleştirin ve tahmin edin ne oldu? LinkedIn'de bir profil oluşturmak, birdenbire gerçekten ilginç görünmeye başlar. Dürüst olmak gerekirse, platformdaki bir profil ilerlemek için inanılmaz derecede önemlidir, çünkü işverenlerin kesinlikle daha fazla yararlanacağı, kişinin profesyonel yaşamının kolay erişilebilir bir kaynağı. Sosyal hayatımızın neredeyse tüm yönleri çevrimiçi meslektaşları geliştiriyor, bu nedenle istihdamın da aynı şeyi yapacağı mantıklı geliyor. Her halükarda, mali geleceğimizin belirsiz geleceği ve istihdam durumu hakkında yeterince ruminasyon; LinkedIn'in repertuarına eklediği yeni özellikleri tartışmaya başlayalım.

linkedin-platforma-ses-odalari-ekliyor.gif

LinkedIn, bu tür eklemelerin en yenisi ve en büyüğü Live olmak üzere, sosyal özelliklerine çok şey ekledi. Live, esas olarak, bir kullanıcının daha sonra profesyonel izleyicileriyle etkileşim kurmak için kullanılabilecek canlı akışlar oluşturmasına olanak tanır, hem profilleriyle etkileşimi yüksek tutar, hem de bir profesyonel yeterlilik düzeyi gösterir ve izleyicilere potansiyel olarak öğrenebilecekleri yararlı içerik sağlar. itibaren. Genel olarak canlı yayınlar, internette giderek daha popüler hale gelen bir içerik biçimidir. Twitch, içerik üreten bir güç merkezidir, canlı yayınlar YouTube'da milyonlarca görüntülemeye sahiptir ve hatta Facebook ve Instagram'ın beğenileri bile canlı yayın yapma becerisini ekledi. Platformda iyi performans gösteren bu kadar popüler bir formatla, LinkedIn'in onu ek özelliklerle tamamlaması mantıklı.

Audio Rooms adlı yeni bir özelliğin eklenmesi, hem canlı yayınların hem de podcast'lerin popülaritesinden ilham alan bir şeydir. Kullanıcılar artık profilleriyle ilgili konularla ilgili tartışmalara ev sahipliği yapabilecekleri, diğer kullanıcıların sohbet özelliği, sanal el kaldırma vb. Arayüz, tamamen ses odalarına sahip olmak için tasarlanmış bir platform olan Clubhouse'un beğenisine benziyor.