LinkedIn ChatGPT desteğini aldı

LinkedIn ChatGPT desteğini aldı

Microsoft'un ChatGPT'yi hizmetlerine entegre etme eğilimini takip eden LinkedIn, Çarşamba günü (15) doğal dil modelini kullanmaya başladı. Akıllı çözüm, iş ilanlarının ve profesyonellerin profillerinin yazılması için sosyal ağda uygulanmaya başlandı.

Yapay zeka (AI) otomasyonu, sosyal ağın hizmetlerinin işleyişi için platform tarafından perde arkasında zaten kullanılıyor. Ancak LinkedIn artık bu hizmeti doğrudan işverenler ve iş arayanlar tarafından görünür ve kullanılabilir hale getiriyor.

OpenAI özelliğinin en güncel sürümü olan GTP-4 profesyonel profilleri yazmak için kullanılabilirken, GTP-3.5 açık pozisyonları tanımlıyor. Buna ek olarak, dil modeli insanların haber akışlarında konuşmalar başlatmaya ve makaleler oluşturmaya yardımcı oluyor.

LinkedIn ayrıca yapay zeka konusunda 100 kursu bir araya getiren LinkedIn Learning'de algoritmaların kullanımı konusunda da iddialı. Platform, yalnızca üretken yapay zekaya odaklanan 20 yeni kursla güçlendirildi.

LinkedIn'de ChatGPT nasıl kullanılır?

ChatGPT ile turbo şarjlı yazı yazma özelliği şimdilik yalnızca platformun Premium kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor ve abonelikler 79,90 dolardan başlıyor. LinkedIn'in yapımcı direktörü Tomer Cohen, "İşe alım sürecinin bu kısmını basitleştirerek, enerjinizi işinizin daha stratejik yönlerine odaklayabilirsiniz" değerlendirmesinde bulunuyor.

Bu özelliği kullanmak için kullanıcının bazı temel bilgileri içeren bir istem girmesi gerekiyor. Bunun üzerine yapay zeka, istenen ses tonunu yansıtan akıcı bir anlatıma sahip bir metin oluşturuyor. Yayınlanmadan önce, profesyonel ya da işe alım uzmanı içeriği gözden geçirip düzenleyebiliyor.