LG Sound Bar SK10Y Modeli Özellikleri, İnceleme ve Fiyatı

LG Sound Bar SK10Y Modeli Özellikleri, İnceleme ve Fiyatı

Ev sinema ve ses sistemleri deyince akla ilk gelen markalardan birisi olan LG'den devrim yapacak bir ses sistemi piyasalarda yerini aldı. LG Sound Bar SK10Y adıyla karşımıza çıkan ses sisteminin kabaca en önemli özellikleri;

  • MERIDIAN Teknolojisi
  • Dolby Atmos
  • Yüksek Çözünürlüklü Ses
  • Ses Yükseltme dönüşümü
  • TV'ye Uyumlu Tasarım
  • 4K Pass-through

LG Sound Bar SK10Y Genel Özellikleri

Evde olağanüstü bir ses deneyimi yaşamak istiyorsanız SK10Y model ses sistemi tam da aradığınız şey. Hem işitsel hem de tasarım açısından üst düzey özellikleriyle gerçek bir sinema ortamı oluşturarak güçlü bir surround ses veren LG Sound Bar SK10Y ile eğlenceyi zirvede yaşayabileceksiniz.

İngiltere merkezli yüksek çözünürlüklü ses sistemlerinin öncülerinden olan Meridian ile kurulan ortaklık sayesinde müzikseverlere olağanüstü bir ses deneyimi yaşatmayı planlayan SK10Y modeli, bugün piyasada yer alan en iyi ses sistemlerinin başında gelmektedir.

SK10Y modeli ile kendinizi zengin ve ödün vermeyen bir sese kaptıracak ve Meridian'in gelişmiş "Bası and Space" ve "Height Elevation" teknolojisinin birleşimiyle her zamankinden daha üstün bir dinleme deneyimine sahip olabileceksiniz.

sk10y-sound-bar-dolby-atmos

LG SK10Y 5.1.2 Sound Bar sistemi sinema deneyimini evinizde yaşatacak. Etkileyici Dolby Atmos teknolojisinden yayılan sesin yukarı yönlendiren hoparlörlerin ses seviyesini de istediğiniz şekilde ayarlayabilirken isterseniz kablosuz arka hoparlörler de sisteme ekleyebilirsiniz.

LG Sound Bar SK10Y ses sistemi 7.1.2 kanal ve 690W'a kadar genişletilebilen bir sinema kalitesinde sesi ortamda bulunanlara gururla sunar. Bu ürün, özel kanallar için seçilebilir kablosuz surround hoparlörleri kabul edecek şekilde dizayn edilip üretilmiştir.

Hi-Res sertifikalı LG Sound Bar SK10Y modeli 192kHz/24 bit kalitesine kadar kayıpsız bir şekilde stereo sesi çalabilir.

SK10Y sound bar Google Assistant ile sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir. Sesli komutlarla müzik dinleyip parçaları değiştirebilir ve ses seviyesini istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için LG ThinQ Hoparlör gibi Google Assistant'a sahip olan başka bir cihaza gereksinim bulunmaktadır.

Google Play Music gibi uygulamalarda yayınlanan müzikler LG SK10Y sound bar'a kablosuz olarak rahatlıkla aktarılabilir. Chromecast akıllı telefon ve tabletlerle sorunsuz bir şekilde çalışabilen bu ürün, uyumluluk konusunda da sorunsuz bir ortak çalışma prensibine sahiptir.

SK10Y modelinin tasarımı özellikle 65 inç LG TV modelleri ile mükemmel uyumludur ve LG TV modellerinin tasarımını tamamlar. Haliyle bu entegrasyon ile eviniz sinematik bir deneyim kazanır.

LG 4K Pass Through özelliği ile HDCP 2.2 desteklenir, haliyle 4K görüntü kalitesini hiç kayıp yaşamadan izleyiciye aktarmayı başarır.

LG Sound Bar SK10Y kendi kumandası ile kontrol edilebildiği gibi TV'nizin uzaktan kumandasıyla da sorunsuz olarak çalışabilmektedir. (*LG Sound Bar'ınız LG, Sony, Philips, Sharp, Panasonic, Vizio, Toshiba ve Samsung TV kumandaları ile de kontrol edilebilir.)

LG Sound Bar SK10Y Teknik Özellikleri

  • Net Ağırlık (kg): 5,64kg
  • Kutu Boyutu: 1266 x 467 x 284 mm
  • Uygun TV Boyutu: 55 inç ve üzeri modeller

LG Sound Bar SK10Y modelinin Hoparlör özellikleri de oldukça üst düzeydedir. LG Sound Bar SK10Y modelinin ağ özelliklerine baktığımızda Wi-Fi bant genişliği 2.4G ile 5G arasında bulunmaktadır.

HDMI 2.0, Audio girişi, Bluetooth ve Wi-Fi ile bağlantı seçenekleri mevcuttur.

SK10Y modelinin bilgi ekranının ekran tipi LCD iken LED gösterge paneli ise beyaz ve kırmızı olmak üzere iki renktir.

LG Sound Bar SK10Y modelinin desteklediği ses biçimleri ise; Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, DTS Digital Surround, LPCM, FLAC-192 kHz’e kadar, Dolby TrueHD, OGG - 48kHz’e kadar, ALAC, WMA, Wav, MP3, AAC / AAC+ - Bluetooth, AAC / AAC+ - Aktarım (Wi-Fi) ve AIFF olarak hemen bütün güncel ses sistemlerini desteklemektedir.

LG Sound Bar SK10Y Modelinin Fiyatı

LG Sound Bar SK10Y ürünü online teknoloji mağazalarında 13 Mart 2019 tarihi itibariyle en uygun 3.359₺ fiyat etiketiyle satın alınabilmektedir. 2021 Temmuz ayı itibariyle birçok satıcıda online satış bulunmuyor.

Burada verilen fiyat değişen piyasa koşullarına göre sizin konumuzu incelediğiniz tarihte farklılık gösterebilir.