LG PuriCare Giyilebilir Hava Temizleyici Maske Çıkarıyor

LG PuriCare Giyilebilir Hava Temizleyici Maske Çıkarıyor

LG, şirketi korona virüs salgını ile mücadelenin tüm dünyada sürdüğü bu dönemde yeni nesil bir ürünün tanıtımını gerçekleştirdi. Hava temizleyici özelliği sunan ve aynı zamanda elektronik bir ürün olan maske LG PuriCare resmen tanıtıldı. Peki bu hava temizleyici LG PuriCare hangi özelliklere sahip?

Korona virüs salgınının ardından hayatımızın bir parçası haline gelen maskeler, bir süre daha hayatımızda olacak gibi görünüyor. Tabi bu gelişme ışığında firmalar yeni buluşlar yapmayı sürdürüyor. Sağlık için önemli adımlar atılırken bu firmalardan biri de son çıkardığı maske ile LG oldu. LG, değiştirilebilen filtrelere sahip olan LG PuriCare’yi kişisel hava temizleyici olarak piyasaya sunuyor.

İşte Yeni Nesil Maske PuriCare’in Özellikleri

Giyilebilir hava temizleyici olarak adlandırılan elektronik maske LG PuriCare, kumaş maskelere göre hem kalın hem de daha geniş bir görünüme sahip. Fakat içinde zararlı bakteri ve mikropları yok eden yeni sistem bir teknoloji bulunuyor. LG, maske ile ilgili yaptığı açıklamada, LG PuriCare’in evde yapılan maskelerin yetersiz kalması ve kullan at maskelerin dayanıksız olması nedeni ile bu konuya çözüm getirdiklerini savunuyor. Maskenin içinde ise motorlu fanlar mevcut ve bu fanlar içeriye temiz hava sağlıyor. Solunum sensörüne sahip olan maske, kişinin nefes tekrarını hesaplayarak fanların kişisel özelliklere uygun şekilde çalışmasını sağlıyor. Filtrelerin değişmesi ile ilgili olarak ise LG ThinQ mobil uygulaması kullanıcılara bu konu ile ilgili bilgi sağlıyor. Tabi tüm bu özelliklere rağmen LG PuriCare’in olumsuz bir yönü de var. Eğer elektronik maskenin şarjı biterse bu durumda maske kullanılamıyor.

Normal bir maske şeklinde yüzünüze takma şansınız yok. Bu sebeple maskenin her zaman şarjı bulunmak zorunda. UV-LED ışıklara sahip olan LG PuriCare, özel bir kutuya sahip ve bu özel kutuda da mikrop barındırmıyor. Aynı zamanda kutu içinde şarj olma imkanı da sunuluyor. LG’nin açıkladığı değerlere göre giyilebilir hava temizleyici bu maskenin 820mAh büyüklüğünde bataryası mevcut ve düşük güç modu ile 8 saate kadar kullanım ömrü sunabiliyor. Yüksek güç modunda ise maalesef bu süre 2 saate kadar düşüyor.

Lg Puricare Koronavirüsten Koruyor mu?

LG, bununla ilgili kesin bir kanıt sunmuş değil. Sadece ev yapımı maskeler yerine sunulan bir çözüm olan LG PuriCare’in korona virüse karşı üretildiği kesin. Fakat LG, böyle bir iddiada bulunmadı. Şirketin önümüzdeki günlerde sertifikasyon ve testlerin tamamlanması sonrasında muhtemelen bir açıklama yapacak. Maskenin fiyatı henüz belli olmasa da, yılın son çeyreğinde belirli ülkelerde piyasaya satışa çıkabilir.