Kendinizi ciddi bir güvenlik açığından korumak için Google Chrome tarayıcınızı şimdi güncelleyin

Kendinizi ciddi bir güvenlik açığından korumak için Google Chrome tarayıcınızı şimdi güncelleyin

Bunun nedeni, Google'ın Windows, Mac ve Linux'taki (temelde her Chrome kullanıcısı olan) Google Chrome kullanıcıları için ciddi bir güvenlik açığını gideren bir güncelleme yayınlamasıdır.

Güncelleştirme, CVE-2022-3075 olarak bilinen bir güvenlik açığını giderir. Ve Google, bu hata için bir istismarın şu anda "vahşi doğada var" olduğunun farkında olduğunu söyledi.

Google, bu hatayla ilgili ayrıntıları açıklamadı, ancak raporlar, Chromium tarafından kullanılan bir çalışma zamanı kitaplıkları koleksiyonu olan Mojo'daki "yetersiz veri doğrulama" ile ilgisi olduğunu söylüyor. Chromium, Google Chrome'un üzerine kurulduğu kod tabanıdır.

Google, güncelleme yapmayan kullanıcıları korumak istediği için şu anda ayrıntıları açıklamadığını söyledi. O dedi:

Hata ayrıntılarına ve bağlantılara erişim, kullanıcıların çoğu bir düzeltmeyle güncellenene kadar kısıtlı tutulabilir. Hata, diğer projelerin benzer şekilde bağlı olduğu ancak henüz düzeltmediği bir üçüncü taraf kitaplığında mevcutsa, kısıtlamaları da koruyacağız.

Chrome'u güncellemek için Chrome pencerenizin sağ üst köşesindeki üç noktalı menüyü arayın, Yardım'ı seçin, Google Chrome Hakkında'ya gidin ve Google Chrome'u Güncelle düğmesini tıklayın. Burada talimatlarımız var.

105.0.5195.102 sürüm numarasına sahip olduğunuzdan emin olmak istiyorsunuz.

BleepingComputer'a göre, bu, bu yıl bildirilen altıncı Google Chrome sıfır gün güvenlik açığıdır.