İşte Windows 365 Hakkında Bilinmeyen Bazı Ayrıntılar

İşte Windows 365 Hakkında Bilinmeyen Bazı Ayrıntılar

Ancak, hizmetle ilgili bilmeye değer başka ayrıntılar da var. Microsoft hepsini burada çok uzun bir SSS'de listeledi, ancak kısa olması için burada önemli olanlardan bazılarını vurguladık.

Microsoft, Windows 365'in genel kullanılabilirliğini sadece birkaç gün önce büyük bir hayranlıkla duyurdu. Ayrıca, kullanıcıların hizmet için ücretsiz denemelere kaydolmalarına izin verdi ve aslında bu seçenek o kadar popüler oldu ki, şirket yakın zamanda kapasite kısıtlamaları nedeniyle denemeleri geçici olarak durdurduğunu duyurdu.

Bu alanı takip eden çoğumuz Windows 365'in önemli ayrıntılarını biliyor olsak da. Özetle, kuruluşların Microsoft Bulut'ta barındırılan Windows'tan akış yapmasına olanak tanır. Bu, kişiselleştirilmiş ayarlar, uygulamalar ve verilerle her çalışan için eksiksiz bir Windows deneyimidir.

Ancak, hizmetle ilgili bilmeye değer başka ayrıntılar da var. Microsoft hepsini burada çok uzun bir SSS'de listeledi, ancak kısa olması için burada önemli olanlardan bazılarını vurguladık.

Bu bazıları için açık olsa da, bir Bulut PC'nin birden fazla kullanıcı arasında paylaşılamayacağını unutmamak önemlidir. Windows 365, lisans başına yalnızca bir kullanıcıya izin verir. RAM'i, vCPU'ları ve depolamayı ihtiyaçlarınıza göre yeniden boyutlandırmak için yapılandırmanızı yükseltmek mümkün olsa da, şu anda eski sürüme geçmek mümkün değildir. Aynı şekilde, İşletme lisansları Enterprise'a dönüştürülemez. Bu nedenle, Windows 365 aboneliğinizi iptal ederseniz, Microsoft'un verilerinizi geçici olarak silmeden önce Microsoft 365 veri saklama standartlarına göre tutacağını unutmayın. Ayrıca aboneliğinizi ne zaman iptal ettiğinize bağlı olarak kısmi geri ödeme alma hakkınız da olabilir.

Microsoft'un kuruluşlara sunduğu bir avantaj, İşletme lisansı olan aboneliklerde %16'ya kadar tasarruf etmelerini sağlayan Windows Hibrit Avantajıdır. Basitçe ifade etmek gerekirse, Windows 365 business çalıştıran bir Windows 10 Pro makinesinde birincil kullanıcıysanız, bu avantajdan yararlanabilirsiniz. İndirimli fiyatlandırmanızın etkin olduğundan emin olmak için, aboneliğiniz süresince en az bir kez Windows 365 hizmetinde oturum açmanız gerekir.

iste-windows-365-hakkinda-bilinmeyen-bazi-ayrintilar.jpg

Microsoft, Windows 365 kullanıyorsanız ağ kullanım maliyetlerinin geçerli olabileceğini belirtmiştir. Kurumsal kullanıcılar için tüm ağ trafiği Azure sanal ağı üzerinden yönlendirilir, dolayısıyla bununla ilişkili maliyet geçerli olacaktır. Benzer şekilde, aşağıdaki giden sınırlar İşletme kullanıcıları için geçerli olacaktır:

  • 1 vCPU / 2 GB / 64 GB: Kullanıcı başına ayda 12 GB giden veri içerir.
  • 2 vCPU / 4 GB / 64 GB, 2 vCPU / 4 GB / 128 GB, 2 vCPU / 4 GB / 256 GB, 2 vCPU / 8 GB / 128 GB, 2 vCPU / 8 GB / 256 GB: 20 ​​GB giden içerir kullanıcı başına aylık veri.
  • 4 vCPU / 16 GB / 128 GB, 4 vCPU / 16 GB / 256 GB, 4 vCPU / 16 GB / 512 GB: kullanıcı başına aylık 40 GB giden veri içerir.
  • 8 vCPU / 32 GB / 128 GB, 8 vCPU / 32 GB / 256 GB, 8 vCPU / 32 GB / 512 GB: kullanıcı başına aylık 70 GB giden veri içerir.

Şirket, Windows 365'in web sitesi barındırma ve içerik akışı gibi kullanım durumlarından ziyade bireysel üretkenliğe yönelik olduğunu vurguladı. Redmond teknoloji devi, diğer aboneler için de yüksek kalitede hizmet sağlamak için bu sınırların ötesine geçerseniz bant genişliği kullanımınızı sınırlayabileceği konusunda uyardı.

Windows 365'in ana satış noktalarından biri, internet bağlantısı ve HTML5 tarayıcısı olan herhangi bir cihazda çalışabilmesidir, ancak Microsoft fare ve klavye tabanlı girişi önerir. Microsoft'un App Assure programını Windows 365'i kapsayacak şekilde nasıl genişlettiğini daha önce ayrıntılı olarak tartışmıştık. Hizmette uygulama uyumluluğu sorunları yaşarsanız, şirket bu program aracılığıyla doğrudan sizinle ve üçüncü taraf uygulama satıcılarıyla çalışır. Microsoft'un FastTrack programına uygunsanız, ek ücret ödemeden gelir.

Son olarak, Windows 365, Çin hariç tüm dünyada kullanılabilir. Ağ performansınız ve hizmetteki genel deneyiminiz, işletim sistemi buluttan yayınlandığından, büyük ölçüde bir Azure bölgesine yakınlığınız tarafından yönetilir.